Miedź Legnica kupuje reprezentanta
Autor Piotr Bernaciak - 25 Sierpnia 2019

Hit transferowy w I lidze. Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do spadkowicza z Ekstraklasy

Miedź Legnica zamierza walczyć w tym sezonie o kolejny awans do Ekstraklasy. Po pechowym spadku kibice liczą, że uda się wrócić do elity. Pomóc w tym ma młodzieżowy kadrowicz. Do Miedzi dołączyć ma pomocnik Śląska Wrocław.

Miedź Legnica w maju tego roku spadła z Ekstraklasy i mogła mówić o sporym pechu. Dowiedzieliśmy się, że drużyna ma zamiar walczyć o to, by ponownie pojawić się w elicie po roku pobytu w I lidze. Oczywiste jest jednak, że potrzebne będą spore wzmocnienia. Konkurencja jest w tym roku wyjątkowo wzmocniona, dlatego trzeba będzie podjąć szczególne kroki.

Niewykluczone, że Miedź będzie chciała wzmocnić się kilkoma zawodnikami, którzy mają na koncie występy w Ekstraklasie. Jednym z nich ma zostać pomocnik występujący od roku w Śląsku Wrocław, który wyróżniał się w przeszłości na pierwszoligowych boiskach. Szansę występów na wypożyczeniu dostać ma Damian Gąska, który jeszcze w poprzednim roku grał w reprezentacji Polski.

Niewiarygodne! Lewandowski strzelił właśnie hattricka, którego Niemcy zapamiętają na bardzo długoNiewiarygodne! Lewandowski strzelił właśnie hattricka, którego Niemcy zapamiętają na bardzo długoCzytaj dalej

Damian Gąska grał w Wigrach Suwałki przez trzy sezony, gdzie zdecydowanie wyróżniał się na tle ligowych rywali. W Śląsku nie dostał jednak nigdy prawdziwej szansy, choć trener Vitezslav Lavicka potwierdzał, że pomocnik zaimponował mu w trakcie letnich zgrupowań.

Zawodnik chciałby otrzymać szansę regularnej gry, a możliwość występów na poziomie, na którym zdecydowanie się wyróżniał, jest w tym momencie najlepszym możliwym wyborem. Wypożyczenie powinno zostać sfinalizowane już w najbliższych dniach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News