Milan
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Marca 2020

Milan wyrzucił swoją legendę na bruk. Kibice są wściekli przez decyzję klubu

Milan rozpoczyna kolejną rewolucję w swoich szeregach. Ty razem właściciele legendarnego klubu z Lombardii zaczęli jednak nie od zawodników, a pionu managerskiego. Ze stanowiskiem pożegnał się legendarny zawodnik, który po zakończeniu kariery piłkarskiej wrócił do klubu w nowej roli.

Milan od kilku lat próbuje wrócić do walki o czołowe lokaty Serie A. Niestety złe zarządzanie klubem i wybór zawodników o delikatnie mówiąc przeciętnych umiejętnościach, nie dają zasłużonemu klubowi zbytnich szans w walce z najlepszymi drużynami półwyspu Apenińskiego takimi jak Juventus, Inter czy Lazio. W stabilizacji nie pomagają również ciągłe roszady na ławce trenerskiej, ale i wśród dyrektorów.

Milan jeszcze niedawno był jednym z najlepszych klubów w Europie

Największą siłą AC Milan na przełomie wieków była drużyna grająca przez wiele lat w niemal niezmienionym składzie. Zawodnicy jak Maldini, Kaka, Szewczenko, Nesta, Pirlo, Seedorf czy Gattuso grający ze sobą przez kilka ładnych lat stanowili o sile jednej z najlepszych drużyn w historii futbolu. Wystarczy wspomnieć, że w samym pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku, Milan aż trzykrotnie zagrał w finale Ligi Mistrzów. Dwa z tych finałów zakończył zwycięsko. Mediolańczycy to drugi po Realu Madryt najbardziej utytułowany zespół tych rozgrywek z siedmioma triumfami na koncie. Żal zatem patrzeć co aktualnie dzieje się z drużyną. Milan stał się ligowym średniakiem. Sprzedaż klubu przez Silvio Berlusconiego również nie wpłynęła dobrze na funkcjonowanie klubu. Nowi właściciele z Elliott Management Group wydają się mieć mało cierpliwości co do własnych decyzji. I to co postanowią, zaraz zaczynają zmieniać. Cierpliwośc kończy się też kibicom, którzy pamiętają jeszcze smak sukcesów i ciężko jest im znieść upokorzenia ze strony odwiecznych rywali.

Ciągłe zmiany szkodzą klubowi. Legenda straciła pracę.

Od kilku tygodni mówi się, że mają już w planach nowy projekt. Tym projektem miałoby być zatrudnienie Ralfa Rangnicka, który miałby zostać jednocześnie trenerem zespołu, ale i dyrektorem sportowym.

Plany właścicieli skrytykował w wywiadzie, jakiego “La Gazetta Dello Sport” udzielił obecny dyrektor Zvonimir Boban. Chorwat w udzielonej wypowiedzi skrytykował Ivana Gazidisa, dyrektora ds. finansów Milanu, któremu zarzucił tajne negocjacje z Rangnickiem, bez poinformowania aktualnych dyrektorów, a więc jego i Paolo Maldiniego. Wypowiedź Bobana miała rozwścieczyć właścicieli “Rossonerich”, którzy wystosowali do niego specjalne pismo z wypowiedzeniem i uzasadnieniem takiej decyzji. Oficjalne potwierdzenie odejścia legendy klubu powinno zostać potwierdzone w ciągu najbliższych godzin.

Zvonimir Boban spędził w Milanie dziewięć lat jako zawodnik. Zdążył rozegrać 251 meczów, w których zdobył 30 goli i wywalczył 9 trofeów, między innymi Ligę Mistrzów. Spekuluje się, że po zakończeniu sezonu ze swoją posadą pożegna się również Paolo Maldini.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świata
  2. Gangsterskie porachunki, zabójstwo "Studenta" w lesie, lewe interesy. Grupa ożarowska stanie przed sądem
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News