Mistrzostwa świata
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Czerwca 2020

Ogłoszono pilną decyzję z ostatniej chwili. Zawody mistrzostw świata odwołane

Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza w kalendarzu rywalizacji żużlowej. Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zmuszeni byli zmienić plany co do dat poszczególnych wyścigów eliminacyjnych tej imprezy. Jak się właśnie dowiedzieliśmy zapadła decyzja o odwołaniu prestiżowych zawodów.

Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza dla każdego sportowca. Z powodu wciąż panującej pandemii koronawirusa wiele z tego typu imprez poszczególnych dyscyplin nie może jednak się odbyć. Właśnie dowiedzieliśmy się, że organizatorzy tegorocznej Żużlowej Grand Prix zdecydowali się odwołać imprezę w trosce o bezpieczeństwo zawodników i kibiców.

Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę


Mistrzostwa świata w żużlu przegrywają z pandemią

Wybuch pandemii koronawirusa i jej niebywale szybkie rozprzestrzenienie się na niemal cały świat pokrzyżował plany organizatorów wielu imprez sportowych. Kibice musieli już pogodzić się z faktem, że w tym roku nie obejrzymy dwóch największych imprez zaplanowanych na 2020 rok, czyli Mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz igrzysk olimpijskich w Tokio.

Kibice żużla również muszą być przygotowani na zmiany. W terminarzu tegorocznej Grand Prix już doszło do sporych roszad w związku z zagrożeniem epidemicznym panującym w Europie. W tym roku rywalizacja miała składać się z 10 turniejów, jednak już wiemy, że tak się nie stanie. Nie odbyły się zaplanowane na 16 maja zawody w Warszawie inaugurujące cykl. Przełożono je na 8 sierpnia. Z 13 czerwca na 19 września przeniesiono zawody w Pradze i definitywnie odwołano starty w niemieckim Teterow.

Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od rokuTą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od rokuCzytaj dalej


Odwołano kolejny bieg eliminacyjny MŚ

Teraz podano informację o kolejnych odwołanych zawodach. Nie odbędą się prestiżowe zawody w walijskim Cardiff zaplanowane na 18 lipca. Organizatorzy zdecydowali się na taki krok w obawie o bezpieczeństwo kibiców, którzy nie mogliby dotrzeć na stadion w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zaproszono wszystkich fanów speedwaya na zawody, które odbędą się za rok. W związku z tą decyzją, najbliższym z zaplanowanych wyścigów GP są zawodny w szwedzkim Hallstavik. Tytułu mistrza świata broni Bartosz Zmarzlik.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  4. Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwa
  5. Robert Lewandowski jest o krok od historycznego osiągnięcia. Brakuje mu bardzo niewiele, by zostać legendą
  6. Zwolnienie pracowników coraz prostsze i szybsze. Pracodawcy tną koszty i zwalniają przez SMS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News