Mistrzostwa świata
ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Czerwca 2020

Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związku

Mistrzostwa świata zorganizowane w Polsce? To już niemal pewne. Już za dwa lata możemy oglądać zmagania najlepszych ekip globu właśnie na arenach w naszym kraju. Pomóc w zorganizowaniu turnieju ma polski rząd, który przekaże na ten cel znaczną sumę pieniędzy. 

Mistrzostwa świata to najbardziej prestiżowa impreza wszystkich dyscyplin sportowych. Najlepsi zawodnicy walczą o prestiżowy tytuł i medale na oczach kibiców z każdego zakątka globu. W 2022 roku gospodarzem czempionatu siatkarek może być Polska, a przedsięwzięcie otrzyma wsparcie finansowe ze strony rządu, co potwierdził wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliKamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę


Mistrzostwa świata w 2022 roku odbędą się w Polsce

Czwartego czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku rozpocznie się zgrupowanie polskiej reprezentacji siatkarek. W obozie, który potrwa do 25 czerwca, weźmie udział 16 zawodniczek. Siatkarki i członkowie sztabu zostaną przed rozpoczęciem treningów poddani badaniom na obecność koronawirusa. Podczas gdy nasze reprezentantki będą trenować do najbliższych spotkań, między innymi towarzyskiej potyczki z Czechami zaplanowanej na koniec miesiąca, trwają prace, by w 2022 roku mistrzostwa świata z ich udziałem odbyły się właśnie w naszym kraju.

Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showMateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showCzytaj dalej


Wiceprezes PZPS zapewnił, że rząd wspomoże organizację turnieju

Informacje te potwierdził wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard, czarnecki, który udzielił wywiadu dla Polsatu Sport. Działacz zdradził, że trwają przygotowania do organizacji za dwa lata wspólnie z Holendrami światowego czempionatu. Pojawiły się informacje, że na drodze do pomyślnego “dopięcia” turnieju mogą stanąć kłopoty finansowe, jednak pomoc w przedsięwzięciu zapowiedział polski rząd.

- Myślę, że sprawa zakończy się dobrze. Rząd obiecał pomoc w tym zakresie. Uważam, że bez jego wsparcia chyba żadna światowa federacja nie udźwignęłaby organizacji bardzo kosztownej imprezy. Jestem umiarkowanym optymistą. Wierzę, że środki się znajdą - tym bardziej, że słyszymy o możliwości ich rozłożenia na kilka lat. W moim przekonaniu na pewno tę sprawę udźwigniemy. Liczę na pomoc polskich władz. Przypomnę zresztą, że premier Mateusz Morawiecki taką obietnicę złożył jesienią ubiegłego roku, kiedy o to się staraliśmy. To jest pewnego rodzaju gwarancja, że te pieniądze będą. - powiedział Czarnecki.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Organizatorzy wakacji mówią o największym zagrożeniu. Trzeba brać je pod uwagę
  2. Biskupi wydali ważny komunikat. Koniec tradycji. W tym roku zmieni się wiele w Boże Ciało
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News