Mistrzostwa świata
FIS
Autor Bartosz Goluch - 8 Marca 2020

Polski skoczek o włos od groźnego upadku. Było naprawdę niebezpiecznie (WIDEO)

Mistrzostwa świata juniorów w skokach narciarskich nie ułożyły się po myśli naszych kadrowiczów. Mogło być znacznie gorzej, gdyż jeden z naszych zawodników był blisko niebezpiecznego upadku.

Polscy skoczkowie spisali się na tyle słabo, że nie awansowali do drugiej serii rywalizacji w konkursie drużynowym mistrzostw świata juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. Nasi młodzi zawodnicy zajęli dopiero dziewiątą lokatę, tracąc aż 34,1 pkt. do ósmych Szwajcarów. Mogło być jednak jeszcze gorzej.

Świetny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumŚwietny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumCzytaj dalej

Mistrzostwa świata juniorów nie dla młodych Orłów

Najlepiej wśród młodych zawodników wypadł Tomasz Pilch, który wylądował na 102. metrze, co było drugim najlepszym wynikiem w jego turze. Z kolei najsłabszy spośród naszych zawodników był Adam Niżnik. Polak źle wyszedł z progu i mocno przekrzywiony w locie musiał się ratować przed groźnym upadkiem. Próba naszego reprezentanta od 23:41.

Najlepsi w drużynówce byli reprezentanci Słowenii w składzie Zak Mogel, Jan Bombek, Jernej Presecnik, Mark Hafnar. Srebro przypadło Austriakom, a brąz Niemcom.

Pilny komunikat ws. skoków narciarskich w Oslo. Niepokojące doniesienia ze strony organizatorówPilny komunikat ws. skoków narciarskich w Oslo. Niepokojące doniesienia ze strony organizatorówCzytaj dalej

Polska młodzież rozczarowała

Jako jedyny spośród polskich skoczków nie rozczarował Tomasz Pilch, który wywalczył 9. lokatę w konkursie indywidualnym mężczyzn. W tych zawodach do drugiej serii weszło jeszcze trzech Polaków: Adam Niżnik był 23., Kacper Juroszek 27., a Mateusz Gruszka. 27.

Również Pilch nie może jednak być w pełni zadowolony ze swojego startu. W poprzedniej imprezie z cyklu mistrzostw świata dwa lata temu indywidualnie był bowiem czwarty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News