Mistrzostwa świata w lotach narciarskich
ZeStadionu.pl
Autor Piotr Bernaciak - 11 Grudnia 2020

Fantastyczny występ Polaka w pierwszej serii MŚ w lotach. Kibice nie wierzyli własnym oczom, brawo

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich zostały zorganizowane dość nietypowo, bo już w piątek. Kapitalne skoki Polaków w czwartek w kwalifikacjach pozwalały liczyć na wysokie miejsca. Jeden z Polaków wyjątkowo zaskoczył swoim występem.

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich wywołują ogromne zainteresowanie na całym świecie. Fani nie kryją zainteresowania tym, jak poradzą sobie ich ulubieńcy w tych wyjątkowo szczególnych warunkach, które dotyczą obecnie świata sportu.

Mimo wszystko niezmiennie Polacy liczą na sukcesy naszych zawodników, którzy przecież od wielu lat prezentują rewelacyjny poziom. Nie inaczej było w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu w Planicy, który cieszy się wielką oglądalnością.

Nasi reprezentanci ponownie spisali się bardzo dobrze i uplasowali się w czołówce, choć było jedno spore rozczarowanie, ale i jeden ogromny sukces, którego nie sposób nie odnotować.

Robert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny momentRobert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny momentCzytaj dalej

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich z udziałem Polaków

Naprawdę rewelacyjnie spisał się nieoczekiwanie w pierwszej serii Andrzej Stękała, który zanotował odległość wynoszącą aż 224,5 metra. Rozczarowaniem był za to Kamil Stoch, który skoczył tylko na 213 metrów. Mogło to być jeszcze bardziej irytujące w związku z tym, że na treningu udało mu się osiągnąć odległość aż 239 metrów.

Przed ostatnią dziesiątką pierwszej serii nie było wiadomo dosłownie nic - wszystko przez zmienny wiatr, który sprawiał, że trudno było cokolwiek oszacować. Andrzej Stękała z pewnością został wielkim beneficjentem sprzyjających w danym momencie warunków.

Wciąż czekaliśmy jednak na występy Piotra Żyły i Dawida Kubackiego, czyli kolejnej dwójki naszych czołowych zawodników. Wszyscy polscy kibice liczyli na to, że postawią się oni nieco mniej sprzyjającym warunkom.

Zawodnicy czołowej dziesiątki nie potrafili w żaden sposób nawiązać do swoich najlepszych osiągów, co sprawiało, że niemalże każdy kolejny zawodnik był wyraźnie rozczarowany swoim występem.

Kolejna afera w europejskim futbolu. Klub odpadł z rozgrywek, bo padł ofiarą zemsty UEFA?Kolejna afera w europejskim futbolu. Klub odpadł z rozgrywek, bo padł ofiarą zemsty UEFA?Czytaj dalej

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich pod znakiem niestabilnych warunków

Piotr Żyła wyprzedził Andrzeja Stękałę, jednak skocznię przeskoczył Karl Geiger, który zanotował wręcz rewelacyjny wynik. 241 metrów pozwoliło mu wyjść na prowadzenie tuż przed ostatnimi zawodnikami biorącymi udział w konkursie.

Ostatni z naszych zawodników w pierwszej serii, czyli Dawid Kubacki, skoczył na odległość 219 metrów, co nie jest świetnym wynikiem, ale zapewniło aż trzech Polaków w pierwszej dziesiątce zawodów w słoweńskiej Planicy.

Pierwszą serię wygrał Karl Geiger, który utrzymał swoje prowadzenie. Wszyscy czekamy na drugą serię, w której Polacy mogą poprawić swoje rezultaty.

Rezultaty Polaków:

8. Piotr Żyła

9. Andrzej Stękała

10. Dawid Kubacki

13. Kamil Stoch

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News