UFC, Karolina Kowalkiewicz
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 24 Lutego 2020

Polska zawodniczka MMA o krok od kalectwa. Wojowniczka opublikowała zatrważające nagranie (WIDEO)

MMA to sport, w którym każdy cios może pozbawić zawodnika zdrowia. Przekonała się o tym polska zawodniczka Karolina Kowalkiewicz, która w weekend przegrała na punkty z Chinką Xiaonan Yan. Lekarze powiedzieli jej, że po ciosie rywalki mogła nawet stracić wzrok.

Podczas gali UFC - najlepszej na świecie organizacji MMA - w Auckland Karolina Kowalkiewicz i Xiaonan Yan przewalczyły pełny dystans: trzy rundy po pięć minut. Chinka nie dała jednak szans naszej reprezentantce, wygrywając wszystkie rundy, co znalazło odzwierciedlenie na kartach punktowych. Sędziowie jednogłośnie jako zwyciężczynię wskazali Xiaonan Yan (30:26).

Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieTomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieCzytaj dalej

MMA pokazało brutalne oblicze. Karolina Kowalkiewicz w szpitalu

Po walce Polak opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym opowiada o przebiegu pojedynku i swoim stanie zdrowia. - Pierwszy raz po walce nie mogę powiedzieć, że wszystko jest okej. Bo nie jest. Wynik ma już teraz mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest moje zdrowie - mówi łamiącym się głosem.

Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Czytaj dalej

Jak się okazuje, Kowalkiewicz doznała poważnego urazu oka, po którym mogła nawet stracić wzrok. - Na początku pierwszej rundy złamała się taka bardzo delikatna kostka pod okiem i nerw wzrokowy tam utkwił. Przez całą walkę praktycznie nic nie widziałam, widziałam podwójnie, wszystko było jak we mgle. Zaraz po walce trafiłam do szpitala, spędziłam tam cały dzień - relacjonuje. - Prawdopodobnie jednak będę musiała tutaj zostać, ponieważ lot może być bardzo niebezpieczny ze względu na duże wysokości i duże skoki ciśnienia, bo mam otwartą zatokę oczną. Straszą mnie, że mogłabym nawet stracić wzrok, a wolałabym widzieć - dodaje.

Karolina Kowalkiewicz zakończy karierę?

Polska zawodniczka MMA nie ujawniła dotąd wyników badania. Przegrana z Xiaonan Yan była jej czwartą z rzędu porażką w UFC. Jak podaje Onet, może to oznaczać zakończenie kariery przez 34-letnią fighterkę z Łodzi.

Kowalkiewicz występuje w federacji UFC od czerwca 2017 roku. Polka walczy w wadze słomkowej (do 52 kg). Bilans łodzianki to 12 zwycięstw i 5 porażek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Znamy powołania Michala Doleżala na konkurs Pucharu Świata. Jedna duża sensacja
  4. Ten cios zakończył marzenia Wildera. Makabryczne uderzenie, przejdzie do historii (WIDEO)
  5. Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumni
  6. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News