Bartosz Białkowski
pl.m.wikipedia.org/Ncadc2004/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl/zmiana rozmiaru
Autor Aleksy Kiełbasa - 23 Lipca 2020

Ogromne wyróżnienie dla Polaka. I to w jednej z najlepszych lig na świecie

Złota Piłka w tym sezonie nie zostanie nikomu przyznana, ale to nie oznacza, że inne prestiżowe nagrody nie zostaną rozdane. Jedną z nich otrzymał nasz bramkarz Bartosz Białkowski. Polak okazał się najlepszym bramkarzem na zapleczu Premier League, a za swoją dobrą postawę otrzymał cenną nagrodę.

Miniony sezon dla Polaków w Championship był niezwykle udany. Mateusz Klich, Mateusz Bogusz oraz Kamil Miazek awansowali z Leeds United do Premier League. Ich klub po 16 latach wraca do angielskiej elity, ale tylko Klich mógł liczyć na regularną grę w pierwszym zespole. Niemniej 18-letni Mateusz Bogusz otrzymał szansę debiutu w Championship. Zagrał w Pucharze Ligi Angielskiej, więc wydaje się, że nasz młody zawodnik ma szanse zaistnieć w ekipie Pawii. Ponadto do Premier League awansował również Kamil Grosicki ze swoim West Bromwich Albion. Jednak to nie koniec sukcesów naszych piłkarzy na drugim poziomie rozgrywek w Anglii. Ogromne wyróżnienie otrzymał także polski bramkarz Bartosz Białkowski, który jest zawodnikiem Millwall.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumienia

Kluczowy transfer do Millwall

Polski bramkarz jest niezwykle doświadczony w angielskich bojach. Na wyspach spędził już blisko 15 lat. Do aktualnego zespołu Millwall, Bartosz Białkowski trafił najpierw na zasadzie wypożyczenia, ale z naszego goalkeepera włodarze klubu byli tak zadowoleni, że postanowili wykupić go z trzecioligowego Ipswich Town. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Białkowski rozegrał w minionym sezonie 45 spotkań na poziomie Championship, w których 16 razy zachowywał czyste konto. Jego drużyna m.in. dzięki temu mogła zająć 8 miejsce. Jego dobre występy zaowocowały prestiżowym wyróżnieniem.

Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie "tak" (FOTO)Czytaj dalej

Bartosz Białkowski z nagrodą

Dzięki 16 czystym kontom, Bartosz Białkowski stał się najlepszym bramkarzem na poziomie Championship zakończonego sezonu. Polak miał tyle samo razy nie dał się pokonać rywalom co David Raya z Bretford, ale Hiszpan rozegrał o jeden mecz więcej i Złota Rękawica powędrowała w ręce naszego bramkarza. Białkowski wraz z Millwall był bardzo blisko baraży o Premier League, ale jego drużynie zabrakło ostatecznie 2 punktów. Szkoda, bo być może mielibyśmy jeszcze więcej Polaków w angielskiej elicie. Niemniej 33-latek i tak ma się z czego cieszyć. Został pierwszym polskim bramkarzem, który otrzymał tę nagrodę przyznawaną od sezonu 2006/2007 (z przerwą od sezonu 2011/12 do 2017/18). Swoim wyróżnieniem nasz zawodnik pochwalił się na swoim twitterowym koncie.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Minister finansów zdecydował się powiedzieć prawdę po wyborach. Wysokość deficytu w budżecie jest druzgocąca
  3. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  4. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)
  5. Barcelona już wie, kto zostanie jej nowym trenerem? Działacze mają faworyta
  6. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News