NBA Mistrz
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 12 Października 2020

Znamy nowych mistrzów NBA. Powrócili na tron po 10 latach

NBA poznało ostateczne rozstrzygnięcia. Nowymi mistrzami zostali koszykarze Los Angeles Lakers. Jeziorowcy wracają na tron amerykańskiej koszykówki po dziesięciu latach przerwy. Najlepszym koszykarzem finałów został LeBron James. Wszyscy w klubie podkreślają, że triumf dedykują tragicznie zmarłemu Kobe Bryantowi.

NBA poznała swojego nowego mistrza. W szóstym meczu finałowym nie dali żadnych szans rewelacji tego sezonu Miami Heat. Jeziorowcy w decydującym spotkaniu wręcz rozbili rywali i wygrali 106:93. To 17. tytuł mistrzowski w historii klubu. Lakers wracają na tron amerykańskiej koszykówki po 10. latach przerwy.

1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Reprezentacja Polski doprowadziła do sensacji przed milionami widzów. Włosi nie mogli nic zrobić, wielkie brawaReprezentacja Polski doprowadziła do sensacji przed milionami widzów. Włosi nie mogli nic zrobić, wielkie brawaCzytaj dalej

NBA ma nowego mistrza

Sam udział Heat w wielkim finale był niemałym zaskoczeniem. W rundzie play-off wyeliminowali najlepszą drużynę sezonu zasadniczego Konferencji Wschodniej Milwaukee Bucks. Eksperci jednak nie dawali zawodnikom z Florydy większych szans na sukces. Jednak mimo to dzielnie walczyli o zwycięstwo.

Koszykarze Erika Spoelstry niemal przez wszystkie mecze finałowe grali poważnie osłabieni. Już w pierwszym meczu kontuzje wyeliminowały dwóch z trzech najlepszych zawodników drużyny Bama Adebayo i Gorana Dragicia. Ten drugi zdążył się wykurować na trzecie spotkanie, ale nie uraz widocznie odcisnął piętno na jego grze i nie był już tak skuteczny.

Miami tak długo utrzymywało się w rywalizacji z Lakers głównie dzięki postawie Jimmy'ego Butlera, który praktycznie nie schodził z parkietu. Jednak to nie problemy drużyny z Florydy zadecydowały o wyniku finałów, a fenomenalna gra zawodników prowadzonych przez Franka Vogela.

Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Wielki triumf Los Angeles Lakers

Szósty mecz był całkowitym pokazem ich dominacji. Do fenomenalnych w finałach LeBrona Jamesa i Anthony'ego Davisa dołączyli pozostali zawodnicy. Cenne punkty zdobył Kentavius Caldwell-Pope, fantastycznie zagrał doświadczony Rajon Rondo, a w obronie królowali Danny Green czy Alex Caruso.

Już w przerwie szóstego meczu finałowego zanosiło się na całkowitą deklasację. Koszykarze Lakers po pierwszej połowie prowadzili 64:36 co jest drugim najwyższym wynikiem do przerwy w historii finałów NBA. Po przerwie tylko potwierdzili swoją klasę i ostatecznie przypieczętowali swój 17 tytuł mistrzowski wygrywając 106:93, a finałową rywalizację 4:2.

Wszyscy w klubie podkreślają, że tytuł jest zadedykowany zmarłemu tragicznie w styczniu legendarnemu zawodnikowi Lakers, Kobe Bryantowi. - Od czasu tragedii, wszystko, czego pragnęliśmy, to zdobyć ten tytuł dla niego - wyznał po meczu wzruszony Davis. - Był dla nas jak starszy brat. Wiem, że patrzy na nas z góry i jest dumny. Zrobiliśmy to dla niego - dodał. - Cały czas czuliśmy, że Kobe jest z nami - mówił po mecz Vogel.

5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Pamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Poruszające słowa Anny Romantowskiej, serialowej Wiktorii, o byłym mężu