Neymar kontuzja
OZAN KOSE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 29 Października 2020

Neymar usłyszał najgorszą diagnozę. PSG musi poradzić sobie bez niego, to pewne

Neymar nie będzie najlepiej wspominał ostatniego spotkania Ligi Mistrzów przeciwko Başakşehirowi Stambuł. Brazylijczyk z powodu kontuzji opuścił boisko już w 26. minucie spotkania. Francuskie media podają, jak długa przerwa czeka brazylijskiego gwiazdora. Kibice czekają jeszcze na oficjalny komunikat klubu. Na pewno nie zobaczymy Brazylijczyka w kilku następnych meczach.

Neymar na pewno nie tak wyobrażał sobie środowe spotkanie Ligi Mistrzów przeciwko Başakşehirowi Stambuł. Brazylijski gwiazdor wyszedł na środowe spotkanie w pierwszym składzie. Jednak nie miał okazji, by zaznaczyć swoją obecność na boisku.

1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osóbNie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osóbCzytaj dalej

Neymar kontuzjowany

Brazylijski gwiazdor musiał zejść z murawy już w 26. minucie spotkania. Naymar bez kontaktu z rywalem doznał kontuzji. Pod jego nieobecność błyszczeli inni zawodnicy. Nawet bez swojego lidera PSG pewnie ograło Turków 2:0.

Na szczególne słowa uznania po środowym meczu zasłużył Moise Kean. Włoski napastnik wydaje się odzyskiwać swoją dobrą formę, jaką prezentował w barwach Juventusu Turyn. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Evertonie, gdzie miał problemy z regularną grą.

Przez długi czas tureccy piłkarze mieli bardzo korzystny wynik. Do 64. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy swój kunszt pokazał Kean. Włoski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Kyliana Mbappe i głową zdobył bramkę.

Włoch wynik spotkania ustalił na 11 minut przed końce spotkania. Kean przyjął piłkę w polu karnym, stojąc tyłem do bramki. 20-latek wykorzystał nieodpowiedzialne ustawienie obrońców Başakşehir i obracając się, strzelił swojego drugiego gola.

Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeAdam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeCzytaj dalej

Brazylijczyk poznał diagnozę

Kibice PSG po spotkaniu jednak bardziej niż wynikiem spotkania w Lidze Mistrzów interesowali się stanem Zdrowia Neymara. Brazylijczyk doznał urazu bez kontaktu z przeciwnikiem. Od razu po zmianę brazylijski piłkarz zszedł do szatni.

Na razie jeszcze nie wiadomo jak poważny jest uraz Neymara. Klub jeszcze nie przekazał informacji o stanie zdrowia swojej gwiazdy. Media we Francji dotarły do pierwszych informacji na temat urazu zawodnika i jego przerwie w grze.

RMC Sport podaje, że Neymar jest już po badaniach i wiadomo, że uszkodził mięsień przywodziciela. Jak informuje stacja, Brazylijczyk opuści na pewno trzy najbliższe spotkania. Neymar na pewno nie zagra z Nantes i Rennes w Ligue oraz RB Lipsk w Lidze Mistrzów.

Po tych spotkaniach przyjdzie czas na przerwę reprezentacyjną. Neymar otrzymał powołanie do reprezentacji Brazylii. Nie wiadomo jeszcze czy wystąpi w meczach kadry narodowej. Jak podaje RMC Sport, Neymara najprawdopodobniej zabraknie podczas zgrupowania reprezentacji Brazylii.

Neymar w tym sezonie zagrał w sześciu spotkaniach. Brazylijczyk jest jednym z najważniejszych zawodników formacji ofensywnej PSG. W obecnym sezonie ma na koncie dwa gole i cztery asysty.

6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?