Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Listopada 2020

Tragiczne informacje obiegły świat. Nie żyje wybitny trener, doprowadził do złota mistrzostw świata i olimpiady

Nie żyje prawdziwa legenda sportu, a w szczególności igrzysk olimpijskich. W dniu 3 listopada odszedł od nas wybitny trener, którego podopieczni przeszli do historii rywalizacji na najważniejszej imprezie sportowej świata. Wielkim sukcesem podopiecznych genialnego szkoleniowca nie było końca. Sportowcy prowadzeni przez zmarłego zdominowali rywalizację na lata rywalizację międzynarodową.

Nie żyje legendarny trener, który zapisał się w historii sportu już na zawsze. Smutne wiadomości o śmierci słynnego szkoleniowca potwierdzają kolejne źródła. Zmarły odpowiadał za wielkie sukcesy słynnych na całym świecie zawodników.

Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedzieć
  2. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  3. Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)


Nie żyje legendarny trener, wychował legendarnych zawodników

Bardzo smutne informacje pojawiły się w mediach na całym świecie w środowy wieczór. Okazało się, że zmarła kolejna wybitna postać światowego sportu. Tym razem odszedł od nas legendarny Don Talbot.

Don Talbot to postać ikoniczna, jeśli chodzi o świat pływania. Australijczyk poprowadził swoich rodaków do wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej. Talbot trenował m.in. multimedalistę mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich Iana Thorpe’a.

Thorpe uważany jest za jednego z najlepszych pływaków w dziejach. Na swoim koncie ma kilkanaście złotych medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Kilkakrotnie wybierany był najlepszym pływakiem świata i zdominował rywalizację w tej dyscyplinie na przełomie XX i XXI wieku.

Wielkich sukcesów słynnego pływaka nie byłoby bez pracy Dona Talbota. Wybitny szkoleniowiec świetnie przygotował reprezentację Australii do rywalizacji w najważniejszych imprezach sportowych świata. Jego podopieczni zdominowali rywalizację na igrzyskach w Sydney w 2000 roku. Przywieźli stamtąd aż 18 medali.

Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećCzytaj dalej


Kibice i znajomi żegnają Dona Talbota

- Wiele zawdzięczamy Donowi, jego dziedzictwo jako jednego z najbardziej utytułowanych trenerów pływackich w Australii pozostanie jako prawdziwa inspiracja - powiedział w rozmowie z portalem sport1.de John Bertrand, prezes Australijskiego Związku Pływackiego.

Don Talbot w młodości sam był pływakiem. Karierę szkoleniową rozpoczął w 1956 roku od współpracy z Johnem i Islą Konrads. Rodzeństwo prowadzone przez Talbota biło rekordy świata.

Po raz pierwszy w roli szkoleniowca Talbot pojechał na igrzyska olimpijskie w 1964 roku. W swojej karierze prowadził również reprezentację Kanady. W 1989 roku związał się z Australijskim Związkiem Pływackim, co zapoczątkowało pasmo sukcesów zawodników z tego kraju.

Don Talbot zmarł 3 listopada w wieku 87 lat. Wyrazy uznania dla legendy płyną z całego świata. Kibice używają mocy mediów społecznościowych, by wyrazić swój smutek.

Źródło: sport1.de

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
  3. Emmanuel Olisadebe zmienił się nie do poznania. Kiedyś był gwiazdą kadry, dzisiaj stawia mieszkania, "nie jestem ambitny"
  4. Zbigniew Boniek ostro o zapowiedziach premiera. "Lockdown nie przyniósł niczego"
  5. Polak zagra w FC Barcelonie? Przejął go agent Roberta Lewandowskiego, o 17-latka pytają potęgi
  6. Nietypowa akcja serwisowa Renault. Do "naprawy" wystarczy marker
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News