Nie żyje legenda
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 5 Października 2019

Nie żyje legenda polskiego klubu. W jego barwach rozegrał ponad 150 meczów w lidze

Nie żyje były zawodnik jednego z polskich klubów, który rozegrał w jego barwach wiele meczów w I lidze. Mówiło się, że był legendą drużyny, która inspirowała wielu młodych zawodników.

Nie żyje jeden z byłych piłkarzy polskiego klubu, który zaliczył wiele występów w naszej krajowej najwyższej klasie rozgrywkowej. Przez lata cieszył się on wielkim docenieniem ze strony kibiców. Doskonale pamiętali oni o swojej legendzie. Dziś poznaliśmy najsmutniejsze informacje. Dowiedzieliśmy się, że były piłkarz jednego z najbardziej znanych śląskich klubów zmarł.

Informacje na temat odejścia Józefa Golli pojawiły się w internecie dziś późnym popołudniem. Wielu fanów zaczęło głośno wyrażać swój żal po śmierci legendarnego piłkarza. Zapisał się on w historii ROW-u Rybnik w czasach, gdy ten klub występował w I lidze, czyli ówczesnej Ekstraklasie. Zaliczył w jego barwach ponad 150 meczów, co było nie lada wyzwaniem.

Robert Lewandowski w najlepszej jedenastce czołowych lig Europy. Polak jest nie do zatrzymaniaRobert Lewandowski w najlepszej jedenastce czołowych lig Europy. Polak jest nie do zatrzymaniaCzytaj dalej

Nie żyje legenda klubu ze Śląska

Józef Golla grał w Ruchu Chorzów oraz w ROW-ie Rybnik w I lidze. Zawodnik ze Śląska zaliczył dwa mecze w naszych rozgrywkach jako zawodnik Niebieskich, po czym przeniósł się do Rybnika. To właśnie tam zapracował sobie na status legendy, którą nazywany był przez dziesiątki lat. Po zakończeniu kariery nie był w stanie pożegnać się z futbolem, dlatego zdecydował się na pracę w innej roli.

Od razu po pożegnaniu z grą Golla postanowił zostać trenerem piłkarskim i w tej roli pracował przez wiele lat. Objął wiele zespołów, które dziś są doskonale znane kibicom z całej Polski, między innymi Koronę Kielce czy GKS Jastrzębie. Przez wiele lat był poświęcony trenerskiej karierze, którą przerwał ze względu na podeszły wiek. W ostatnich latach pracy działał głównie w mniejszych klubach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News