Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 6 Lutego 2020

Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyć

Nie żyje wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej. W czasach swojej świetności był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyć, że zmarł. Niech spoczywa w pokoju.

Nie żyje były reprezentant Polski, który był bardzo znanym piłkarzem. Do tego przez niemal cały czas był oddany tylko jednemu klubowi, w którym się wychował. Zmarł zdecydowanie za wcześnie, miał dopiero 83 lata.

Wielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansWielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

Nie żyje były reprezentant Polski

Chodzi o Jana Liberdę, który zmarł po walce z ciężką chorobą. Cierpiał na Alzheimera. Od dawna nie było z nim kontaktu, choć ciągle się nim opiekowano, wierząc w to, że jego stan jakiś cudem się poprawi. Niestety tak się nie stało, nad czym wszyscy ubolewamy.

Liberda był 35-krotnym reprezentantem Polski, jednym z najlepszych naszych piłkarzy w latach 60. Dla drużyny narodowej zdobył osiem bramek. Był wielką legendą Polonii Bytom. W barwach tej drużyny rozegrał aż 301 meczów, w których stzelił 145 goli. Dwukrotnie został królem strzelców Ekstraklasy. Z tym klubem był również mistrzem Polski.

Nie żyje piłkarz, który dwukrotnie był królem strzelców Ekstraklasy

W swoim CV ma również takie kluby jak Chicago Eagles (zdobył z tym zespołem Puchar Ameryki), AZ Alkmaar i GKS Katowice. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem Zagłębia Sosnowiec, CKS Czeladź, VFB Oldenburg, TuS Schloß Neuhaus oraz Polonii Bytom.

Informację o tym, że nie żyje, podał dziennikarz Dariusz Leśnikowski, a potwierdził to Polski Związek Piłki Nożnej. Jego pogrzeb ma się odbyć w najbliższy wtorek. Liberda zmarł w wieku 83 lat.

- Bytom w żałobie. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dziś Jan Liberda - wielka postać polskiej piłki, gwiazda nad gwiazdami Polonii. Pogrzeb w najbliższy wtorek - napisał na Twitterze Leśnikowski, który pracuje dla katowickiego "Sportu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News