Nie żyje żużlowiec
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 7 Sierpnia 2020

Nie żyje znany sportowiec. Odnosił sukcesy w Pucharze Europy, polscy kibice doskonale go pamiętają

Nie żyje jeden z popularnych w Polsce żużlowców. Całe środowisko speedwaya na świecie pogrążyło się w żałobie po wiadomościach, które napłynęły z Rosji. Kibice nad Wisłą mogą kojarzyć go z występów w kilku znanych polskich klubach. Miał 47 lat.

Nie żyje jeden z czołowych rosyjskich żużlowców lat 90. W czwartek do środowiska speedwaya dotarła wiadomość o śmierci 47-letniego Siergieja Jeroszyna, jednego z byłych czołowych żużlowców Rosji. Polscy kibice mieli okazję go oglądać na początku XXI wieku w dwóch polskich klubach. Nie podano, co było przyczyną jego śmierci.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Zginęło ponad 200 osób. Samolot runął prosto na ziemię. Mija kolejna rocznica światowego dramatu
Nowe informacje w sprawie Fabio Jakobsena. Wiadomości prosto ze szpitala, chodzi o śpiączkęNowe informacje w sprawie Fabio Jakobsena. Wiadomości prosto ze szpitala, chodzi o śpiączkęCzytaj dalej

Nie żyje były czołowy rosyjski żużlowiec

Jeroszyn karierę żużlową rozpoczynał jeszcze w latach 80. W 1990 roku został zawodnikiem drużyny Mega Łady Togliatti, z którą osiągał największe sukcesy. W tym zespole aż siedmiokrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo Rosji. Ostatnie w 2003 roku.

Od samego początku kariery uchodził za wielki talent. W 1994 roku zdobył Indywidualne Mistrzostwo Rosji Juniorów, a już rok później zajął drugie miejsce wśród seniorów. W 1999 roku poprowadził zespół Mega Łady do trzeciego miejsca w Klubowym Pucharze Europy, który był rozgrywany w niemieckim Diedenbergen.

Justyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związkuJustyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związkuCzytaj dalej

Świat żużla w żałobie po śmierci znanego zawodnika

W Polsce występował przez zaledwie trzy lata. W 2000 roku Jeroszyn podpisał kontrakt ze Śląskiem Świętochłowice. W klubie ze Śląska wystąpił tylko w 9 spotkaniach, ale w każdym był wiodącą postacią. Średnio zdobywał 2,122 punktu na bieg, co było drugim najlepszym wynikiem w Świętochłowickim zespole.

Później kontynuował swoją karierę w KSM Krosno, w którym miał fenomenalny początek. W sezonie 2001 roku wystąpił w siedmiu spotkaniach krośnieńskiego zespołu, w których zdobył 77 punktów i 6 bonusów. Jego średnia punktu wynosiła w tamtym sezonie 2,306, która była najwyższa w drużynie.

Rok później Jeroszyn zdecydowanie obniżył loty i po trzech spotkaniach pożegnał się z drużyną KSM-u Krosno, a także polską ligą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płaca minimalna 2021. Jest już propozycja rządu, Polacy otrzymają podwyżki
  2. Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranie
  3. Największa gwiazda Ekstraklasy podjęła decyzję ws. odejścia z Polski. Kibice czekali na wiadomość, klub wydał oświadczenie
  4. Zatrważające sceny podczas Tour de Pologne. Druzgocąca kraksa, wszystko zdarzyło się na oczach widzów z całej Polski (WIDEO)
  5. Polskie media przekazują porażające informacje. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, to nie koniec złych wieści
  6. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News