nie żyje
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Stycznia 2020

Nie żyje wielokrotny reprezentant Polski. Był wybitnym zawodnikiem, poświęcił sportowi całe życie

Nie żyje wybitny reprezentant kraju. Sportowiec, który zapisał się na zawsze w historii polskiego sportu miał 72 lata, a jego śmierć to doprawdy smutna informacja dla wszystkich kibiców krajowego sportu. Informacje zostały potwierdzone przez krajowy związek zajmujący się dyscypliną zmarłego.

Nie żyje wielokrotny reprezentant kraju. Sportowiec, który zapisał się w historii reprezentacji Polski zmarł nieoczekiwanie w wieku zaledwie 72 lat. Śmierć sportowca została potwierdzona przez działaczy sportowych, a informacja lawinowo rozeszła się po kibicach, którzy nie mogą uwierzyć w tak smutną informację. Ta wiadomość jest smutna w dużym stopniu dla kibiców piłki ręcznej, a więc dyscypliny, której zmarły dziś atleta poświęcił całe swoje życie.

Dawid Kubacki ma piękną żonę. Najpiękniejsze zdjęcia życiowej wybranki naszego mistrza (FOTO)Dawid Kubacki ma piękną żonę. Najpiękniejsze zdjęcia życiowej wybranki naszego mistrza (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje reprezentant Polski. Smutne doniesienia z Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Działacze ZPRP poinformowali na swojej stronie internetowej o śmierci jednej z legend polskiego sportu. Wiesław Krygier, który w trakcie swojej kariery reprezentował barwy Włókniarza Konstantynów, Anilany Łódź, Śląska Wrocław był wieloletnim obrońcą reprezentacji Polski, w której występował w latach 60. i 70.

- Wiesław Krygier (ur. 1948 r.) występował na pozycji lewego rozgrywającego, był wychowankiem MKS Sokół Konstantynów Łódzki, następnie bronił barw Włókniarza Konstantynów, Anilany Łódź, Śląska Wrocław, występował też w lidze austriackiej - wspominają zmarłego działacze ZPRP

Warto zaznaczyć, że Krygier po zakończeniu swojej kariery zawodniczej zajmował się trenowaniem uznanych ekip polskiego szczypiorniaka.- Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem i prowadził m.in. zespoły ChKS-u Łódź i Anilany Łódź. Wychował kolejne pokolenia pasjonatów piłki ręcznej, do końca oddany naszej dyscyplinie sportu. - informuje ZPRP.

Kondolencje dla rodziny i znajomych

Postać legendarnego sportowca i byłego obrońcy reprezentacji Polski została uhonorowana kondolencjami ze strony działaczy związków, którzy przekazali wyrazy swojego żalu dla rodziny Krygiera. Trzeba przyznać, że tak smutnej śmierci w polskiej piłce ręcznej nikt nie mógł się spodziewać.

- Składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom zmarłego. O szczegółach uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce - informują działacze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki skompromitował dziennikarza w wywiadzie. Wszystko poszło na żywo [WIDEO]
  2. Krzysztof Piątek dostał kolejne oferty z wielkich klubów. Transfer coraz bliżej
  3. Zaskakujący ruch może stać się faktem. Liverpool chce sprzedać swoją gwiazdę
  4. Dziewczyna Jana Bednarka wygląda niesamowicie. Piłkarz Southampton ma wielkie szczęście (FOTO)
  5. Ważne zmiany w Legii Warszawa. Pozyskanie nowego piłkarza kluczem do mistrzostwa?
  6. Stefan Hula szczerze na temat tragedii w jego rodzinnej miejscowości. Rodzina zginęła w wybuchu budynku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News