Nie żyje Henryk Krzysztofiak
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Piotr Bernaciak - 9 Grudnia 2020

Polskie media przed chwilą podały przykrą wiadomość. Nie żyje kultowy polski sportowiec, kiedyś oglądały go tysiące

Nie żyje człowiek, który przez wielu uznawany był za ikonę sportu w Polsce, a konkretnie w Wielkopolsce. Wszystko przez jego występy w Ekstraklasie wiele lat temu. Mężczyzna przez lata występował jako piłkarz w polskich zespołach.

  • Nie żyje kultowy polski piłkarz sprzed wielu lat
  • Występował w I lidze w zespole, który dziś występuje jako Lech Poznań
  • Udało mu się zaliczyć kilkanaście występów w ówczesnej Ekstraklasie
  • Wiadomości o jego śmierci kibicom przekazał portal 90minut.pl

Nie żyje piłkarz występujący w polskich ligach wiele lat temu, gdy sport w Polsce nie stał na takim poziomie jak teraz. Wówczas daleko nam było do obecnego profesjonalizmu, a życie zawodników wyglądało zupełnie inaczej niż teraz.

Wiele lat temu w Polsce piłka nożna stała na zupełnie innym poziomie niż dzisiaj - jedni powiedzą, że wtedy nasi piłkarze potrafili odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej, inni stwierdzą natomiast, że wtedy żaden piłkarz nie mógł cieszyć się takim luksusem, jak dzisiaj.

Koniec roku jest fatalnym miesiącem dla futbolu. Niedawno światowe media informowały o śmierci Diego Maradony. Teraz polskie media podają dalej informację o śmierci Henryka Krzysztofika, kultowego bramkarza występującego przed laty w największym klubie w Wielkopolsce, czyli w Lechu Poznań.

Szokujące fakty o sędzi, który wywołał rasistowski skandal. Miał za sobą próbę samobójcząSzokujące fakty o sędzi, który wywołał rasistowski skandal. Miał za sobą próbę samobójcząCzytaj dalej

Nie żyje były piłkarz Lecha Poznań Henryk Krzysztofiak

Na portalu 90minut.pl ukazała się informacja o śmierci Henryka Krzysztofiaka, piłkarza występującego przed laty w drużynie, która dziś jest jedną z najlepszych w całej Polsce, czyli w obecnym Lechu Poznań.

Wcześniej jednak drużyna ta nazywała się zupełnie inaczej - Henryk Krzysztofiak występował w Kolejarzu Poznań (dziś klub występuje jako Lech), w barwach którego wystąpił w 17 meczach w I lidze, czyli dzisiejszej Ekstraklasie.

Przez lata związany był z poznańskim futbolem jako bramkarz. Łącznie występował w ich barwach przez ponad 20 lat, a swoją przygodę z futbolem rozpoczął tuż po wojnie, czyli w wyjątkowo trudnych czasach dla całego kraju. Co ciekawe, mierzył tylko 173 centymetry.

Dziś jednak ukazała się wiadomość o śmierci Henryka Krzysztofiaka. Kultowy piłkarz z Wielkopolski zmarł w wieku 90 lat.

Fatalna kontuzja reprezentanta Polski. Nie zagra co najmniej przez pół rokuFatalna kontuzja reprezentanta Polski. Nie zagra co najmniej przez pół rokuCzytaj dalej

Nie żyje Henryk Krzysztofiak

Wielu kibiców zaczęło składać kondolencje natychmiast po ukazaniu się przykrej informacji.

- Niech Pan spoczywa w pokoju - pisze jeden z komentujących na portalu 90minut.pl.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News