Nie żyje Niemiec
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 11 Października 2019

Nie żyje były reprezentant Niemiec. Miliony poznały go podczas meczu z Polską

Nie żyje jeden ze sportowców, który przysłużył się do rozwoju dyscypliny w swoim kraju. Przez wiele lat występował w reprezentacji narodowej. Teraz dowiedzieliśmy się o jego śmierci, która zasmuciła pamiętających jego występy kibiców.

Nie zyje znany piłkarz ręczny, który przez wiele lat występował w reprezentacji Niemiec. Debiutował w niej wiele lat temu, gdy nasi zachodni sąsiedzi mierzyli się z Polską. Smutna historia mężczyzny przez wiele lat była inspirująca dla wielu sportowców. Wszystko przez to, że w pewnym momencie udało mu się pokonać nowotwór, a następnie wrócić do czynnego sportu.

Wydawało się, że jego problemy zdrowotne zostały już zażegnane, jednak teraz usłyszeliśmy smutne wiadomości. Dowiedzieliśmy się, że Jens Tiedtke nie żyje po walce z przewlekłą chorobą. Tiedtke przez wiele lat grał w reprezentacji Niemiec w piłce ręcznej. Udało mu się nawet zaliczyć występy na mistrzostwach świata, co jest marzeniem każdego sportowca.

Boniek uderza w Roberta Lewandowskiego. Boniek uderza w Roberta Lewandowskiego. "We wszystkich sytuacjach strzelał do pustej"Czytaj dalej

Nie żyje Jens Tiedtke

Tiedtke zaczynał swoją karierę sportową w końcowce poprzedniego stulecia. W 1999 roku zadebiutował nawet w swojej reprezentacji, zyskując wielki szacunek ze strony kibiców oraz trenera drużyny narodowej. Jego debiut przypadł na mecz z Polską. Przez wiele lat gry zaliczył on sporo meczów w reprezentacji, także na mistrzostwach świata w 2005 i 2009 roku.

Łącznie rozegrał ponad 400 spotkań w piłce ręcznej w barwach klubowych. Długą karierę sportową zakończył w 2016 roku. Przez wiele lat był wzorem dla młodych piłkarzy wobec jego niesamowitej historii. Sportowiec w 2006 roku dowiedział się o nowotworze mózgu, który szczęśliwie usunięto już rok później. W 2007 roku Tiedtke wrócił do gry, jednak ominęły go mistrzostwa świata, na których Niemcy zdobyły złoto.

Nie żyje wybitny reprezentant kraju

Wiadomości o śmierci Jensa Tiedtke pojawiły się dzisiaj z samego rana. Wiemy jedynie, że od dłuższego czasu zmagał się w przewlekłą chorobą. Niemiec miał niebawem skończyć 40 lat.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News