Nie żyje piłkarz trener Polonia Bydgoszcz
Unsplash - David Monje
Autor Piotr Bernaciak - 12 Marca 2020

Nie żyje legendarny piłkarz i trener polskiego klubu. Był prawdziwym idolem dla wielu kibiców

Nie żyje człowiek, który był prawdziwą legendą jednego z polskich klubów. Pracował on w nim pełniąc bardzo wiele najważniejszych funkcji. Dzięki temu fani znali go od lat. Niestety, dotarły do nas smutne informacje.

Nie żyje człowiek, jakich w polskiej piłce nożnej nie ma zbyt wielu. Rzadko pojawia się ktoś, kto potrafi do tego stopnia oddać się pracy na rzecz rozwoju jednego klubu i poświęcić mu bardzo wiele lat swojego życia. Takie osoby niemal zawsze zostają legendami klubowymi i cieszą się ogromną sympatią ze strony kibiców nawet wtedy, kiedy są już na emeryturze.

Podobnym przypadkiem był właśnie Janusz Jędrzejczak, jeden z kultowych działaczy na rzecz rozwoju bydgoskiego futbolu. Mężczyzna ten na początku dał się poznać jako doskonały piłkarz, potem rozpoczął działalność trenerską, by ostatecznie zostać prezesem swojego ukochanego klubu i działać na jego rzecz przez bardzo wiele lat. Kibice bardzo go cenili.

Liga Mistrzów zostanie odwołana? UEFA zwołała pilne zebranieLiga Mistrzów zostanie odwołana? UEFA zwołała pilne zebranieCzytaj dalej

Nie żyje Janusz Jędrzejczak

Janusz Jędrzejczak rozpoczął karierę piłkarską w barwach bydgoskiej Polonii w 1957 roku. W barwach tego klubu rozegrał aż 90 spotkań w I lidze, którą dziś nazywamy Ekstraklasą. Cieszył się on sporym szacunkiem ze strony lokalnych kibiców wspierających Polonię Bydgoszcz.

Po wielu latach postanowił on wrócić do klubu jako szkoleniowiec, a następnie przejął stery w klubie jako pierwszy historyczny prezes zespołu po jego reaktywacji. Nie da się ukryć, że Janusz Jędrzejczak może zostać uznany za jednego z najwybitniejszych działaczy w historii bydgoskiego klubu, bowiem działał on w nim na wszystkich kluczowych stanowiskach.

Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą EuropyMedia: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą EuropyCzytaj dalej

Nie żyje legenda klubu z Bydgoszczy

Media potwierdziły przykrą informację, że Janusz Jędrzejczak nie żyje. Mężczyzna miał 84 lata. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 14 marca w Bydgoszczy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News