nie żyje zawodnik
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 12 Grudnia 2020

Polskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy Polaków

Nie żyje Zbigniew Bemowski. Przed laty dał się poznać jako jeden z najzdolniejszych pomocników polskiej 1. Ligi (obecnie Ekstraklasy). W trakcie swojej kariery grał m.in.: w Bałtyku Gdynia i Lechii Gdańsk. Były piłkarz zmarł pod koniec listopada, ale dopiero teraz media obiegły wiadomości o jego śmierci.

  • Nie żyje Zbigniew Bemowski
  • Piłkarz był związany z klubami z Pomorza
  • Na swoim koncie ma występy w obecnej Ekstraklasie (ówczesna 1. liga)

Nie żyje były znakomity piłkarz Ekstraklasy, dawnej 1. Ligi. Media obiegła wiadomość o śmierci byłego zawodnika m.in.: Bałtyku Gdynia i Lechii Gdańsk, Zbigniewa Bemowskiego. Miał 59 lat.

Polskie media podają dalej tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Wojciechowski, ogromna strataPolskie media podają dalej tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Wojciechowski, ogromna strataCzytaj dalej

Nie żyje Zbigniew Bemowski, były piłkarz Bałtyku Gdynia i Lechii Gdańsk

Były piłkarz zmarł 28 listopada, ale wiadomość o jego śmierci media poinformowały dopiero w sobotę. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że Bemowski zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem.

O śmierci byłego pomocnika pomorskich zespołów poinformował portal 90minut.pl. Piłkarz przed laty dał się poznać polskim kibicom jako zawodnik najpierw Bałtyku Gdynia, a później Lechii Gdańsk.

- Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Zbigniewa Bemowskiego, który był zawodnikiem pierwszoligowego Bałtyku w latach 1980-1981 - napisał Bałtyk Gdynia na swojej stronie internetowej. Wielu kibiców przyjęło wiadomość o śmierci Zbigniewa Bemowskiego z wielkim smutkiem

W zespole z Gdyni zagrał w 1. Lidze (obecnej Ekstraklasie) 28 spotkań, w których strzelił 2 gole. Strona internetowa Lechii Gdańsk podaje, że Bemowski w barwach gdańskiego klubu zagrał 7 spotkań. Z pewnością był on rozpoznawany wśród pomorskich kibiców.

Pandemia uderzyła w PZPN. Związek poniósł gigantyczną stratę, kwota wprost zwala z nógPandemia uderzyła w PZPN. Związek poniósł gigantyczną stratę, kwota wprost zwala z nógCzytaj dalej

Smutne informacje z Pomorza

Kibice z Pomorza są pogrążeni w żałobie. W komentarzach mediach społecznościowych żegnają jednego ze swoich ulubieńców. "Wyrazy współczucia dla rodziny", "Pamiętam Pana Zbyszka. Dobry dynamiczny zawodnik" - piszą w komentarzach.

To kolejna strata dla polskiego futbolu w ostatnim czasie. W środę media poinformowały, że zmarł wieloletni bramkarz Lecha Poznań, Henryk Krzysztofiak. Piłkarz z Wielkopolski miał 90 lat.

Łącznie występował w barwach wielkopolskich klubów przez ponad 20 lat, a swoją przygodę z futbolem rozpoczął tuż po wojnie, czyli w wyjątkowo trudnych czasach dla całego kraju. Co ciekawe, mierzył tylko 173 centymetry.

Początkowo występował w Polonii Poznań, ale szybko został dostrzeżony przez Kolejarza Poznań (obecnie Lech), w którego barwach wystąpił w 17 meczach w I lidze, czyli dzisiejszej Ekstraklasie.

W trakcie swojej kariery występował także w Gwardii Lublin na niższych poziomach rozgrywkowych. "Cześć jego pamięci. Spoczywaj w spokoju" - pisali pogrążeni w żałobie kibice.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News