nie żyje
pixabay.com/5598375
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Listopada 2020

Tragiczna wiadomość z samego rana. Polacy w żałobie, nie żyje Henryk Lipiński. "Odszedł wspaniały człowiek"

Nie żyje kolejna postać świata sportu. W 2020 roku pożegnaliśmy wielu wspaniałych mistrzów, którzy odcisnęli piętno na sporcie i przez lata wspominani byli przez kibiców. Niestety, dotarła do nas informacja o śmierci kolejnego piłkarza, który był związany z polską piłką nożną. Henryk Lipiński, znany też pod pseudonimem "Tata" odszedł w wieku 69 lat, a jego śmierć spotkała się z natychmiastowym odzewem fanów, którzy nie mogą poradzić sobie ze stratą wspaniałego piłkarza i człowieka.

Nie żyje kolejna postać sportu. W 2020 roku wielokrotnie informowaliśmy o śmierciach znanych sportowców, którzy przez całe lata swojej kariery byli ulubieńcami fanów z całej Polski. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnej, przykrej śmierci piłkarza, który przez lata reprezentował jeden, ze znanych polskich klubów. W wieku 69. lat zmarł Henryk Lipiński, a jego pamięć została uczczona przez działaczy swojej drużyny, a także przez kibiców, którzy już teraz wspominają piłkarza jako świetnego gracza, który zapisał się w historii klubu, a przede wszystkim dobrego człowieka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  2. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas
  3. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
Justyna Żyła zmartwiła tysiące Polaków. Tym razem nie chodzi o Piotra Żyłę, zaczęło się od zdjęcia bez ubrań (FOTO)Justyna Żyła zmartwiła tysiące Polaków. Tym razem nie chodzi o Piotra Żyłę, zaczęło się od zdjęcia bez ubrań (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje kolejna ważna postać polskiego sportu. Henryk Lipiński miał 69 lat

Lipiński, który przez całą swoją karierę był piłkarzem MKS Chojniczanki Chojnice uchodził za kultową postać swojego klubu. W drużynie i wśród fanów cieszył się mianem "Taty", a barwom klubu z Chojnic był wierny od piłki juniorskiej. Karierę w drużynie przerwała mu kontuzja, przez którą musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Nigdy jednak nie zapomniał o klubie i przez lata dopingował ją w roli kibica. Drużyna, która jeszcze nie tak dawno występowała na poziomie I ligi polskiej w godzinach wieczornych podała oświadczenie, w którym wspomina swoją gwiazdę z przed lat. Informacja odbiła się szerokim echem, jednak nie podano przyczyny zgonu zasłużonego zawodnika.

- Henryk Lipiński urodził się 19 października 1951 roku w Chojnicach. Do Chojniczanki dołączył w 1966 roku. Grał w drużynie trampkarzy prowadzonej przez Stanisława Bruskiego, która dotarła do finału mistrzostw województwa bydgoskiego w swoim przedziale wiekowym. Następnie trafił do pierwszej drużyny, gdzie występował na pozycji stopera. Szansę sprawdzenia się w seniorskiej piłce otrzymał m.in. w meczu z reprezentacją Schwerina (NRD). Grę w piłkę zakończył z powodu kontuzji. Nasz zespół zawsze mógł liczyć na jego wsparcie gdyż regularnie pojawiał się na trybunach stadionu przy Mickiewicza 12. - czytamy w oświadczeniu Chojniczanki Chojnice.

Śmierć wieloletniego piłkarza klubu z Chojnic, a także wiernego kibica odcisnęła się wielkim smutkiem wśród fanów, którzy doskonale pamiętają grę popularnego "Taty" w swoich barwach. Zarówno klub, jak i fani dali wyraz swojego smutku, o czym możemy się przekonać we wpisach na portalach społecznościowych.

Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje Henryk Lipiński. Fani i klub pogrążeni w żałobie

Sam klub za pośrednictwem swojego Facebooka przyznaje, że strata tak ważnego dla historii klubu piłkarza i kibica jest wielką stratą. Sam zawodnik został pożeganany przez władze klubu, które wysłały kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego zawodnika Chojniczanki Chojnice. Do kondolencji włączyli się fani, którzy nie mogą poradzić sobie ze stratą tak zasłużonej persony dla swojego klubu.

- 13 listopada w wieku 69 lat zmarł Henryk Lipiński pseudonim „Tata”, były zawodnik naszego klubu.W imieniu całej żółto-biało-czerwonej społeczności, łączymy się w żałobie i przesyłamy wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym. - czytamy we wpisie na oficjalnym fanpage'u byłego przedstawiciela I ligi.

Z kolei fani wspominają Lipińskiego jako wyjątkowo dobrego człowieka, który nigdy nie zostanie zapomniany wśród fanów. Jeden z nich stwierdził wprost, że pożegnaliśmy nie tylko dobrego piłkarza, ale także człowieka, który był bardzo znaczący dla całej lokalnej społeczności.

- Odszedł wspaniały człowiek - napisał jeden ze zdruzgotanych tą smutną informacją fanów Chojniczanki.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście
   2. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
   3. Gwiazda świata sportu pilnie przetransportowana do szpitala. Fani zamarli, potrzebował natychmiastowej pomocy
   4. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
   5. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
   6. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
   7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News