Nie żyje
Pixabay/kyasarin
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Grudnia 2020

Nie żyje Jan Błoński. Polski sport pogrążył się w żałobie

Nie żyje niestety kolejny człowiek, który zrobił dla polskiego sportu bardzo wiele. Tym razem media w Polsce podają smutną informację o śmierci Jana Błońskiego. Wieloletni działacz PKOl przegrał walkę z ciężką chorobą. Jego odejście pogrążyło w smutku wszystkich, którzy mieli okazję go poznać.

  • Nie żyje Jan Błoński, były działacz PKOl
  • Zmarły przez lata pracował w Polskim Związku Sportów Saneczkowych
  • Błoński przez całe życie pracował na rzecz sportu w Polsce
  • Niestety przegrał walkę z COVID-19

Nie żyje znany w Polsce działacz Jan Błoński. Zmarły przez lata związany był z działalnością Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Niestety podobnie jak wielu innych wybitnych Polaków w ostatnich miesiącach, zasłużony dla sportu w Polsce działacz zmarł w wyniku COVID-19.


Nie żyje Jan Błoński, wieloletni działacz PKOl

Kolejne bardzo smutne informacje zostały wszystkich sympatyków sportu w środowy poranek. Media informują o śmierci człowieka zasłużonego dla polskiego sportu. Zmarł Jan Błoński.

- 15.12 w Warszawie w wieku 71 lat, zmarł działacz ruchu olimpijskiego, sportowego i turystyki Jan Błoński. Przez wiele lat członek Zarządu i Prezydium PKOl. Rodzinie i najbliższym ŚP. Jana Błońskiego składam najszczersze wyrazy współczucia. - napisał Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego na Twitterze.

Jan Błoński zmarł w wieku 71 lat w Warszawie. Niestety zasłużony działacz przegrał walkę z koronawirusem. Zmarły przez dziesięciolecia pracował na rzecz rozwoju sportu w naszym kraju.

Jan Błachowicz został ojcem. Król UFC podzielił się przeuroczym zdjęciem, zdradził imię Jan Błachowicz został ojcem. Król UFC podzielił się przeuroczym zdjęciem, zdradził imię "następcy"Czytaj dalej

Zmarły przez niemal całe życie pracował na rzecz rozwoju sportu w Polsce

Błoński przez 22 lata piastował stanowisko prezesa Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. W latach 1988-2010 zrobił wiele dobrego dla sportów zimowych w naszym kraju. W 2011 roku został natomiast prezesem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- Wiedzieliśmy, że walczy z chorobą (COVID-19), ale do końca wierzyliśmy w jego siłę i wolę życia. Zostawił nas z tysiącem wspólnych planów. Zawsze mogliśmy na niego liczyć. Na jego wiedzę, spokój, opanowanie, mądrość i wsparcie. Miał rzadką cechę odróżniania spraw błahych od ważnych - powiedziała w wywiadzie dla portalu turystyka.rp.pl dyrektor biura MROT Dorota Zbińkowska.

Jan Błoński przez całe życie związany był ze sportem. W młodości startował jako zawodnik w wioślarstwie. Podczas studiów na Uniwersytecie Wrocławskim należał do tamtejszego AZS-u. Przez wiele lat należał do zarządu i prezydium PKOl.

Śmierć Jana Błońskiego to kolejny cios dla fanów sportu w Polsce w ostatnim czasie. W 2020 roku pożegnaliśmy wielu zasłużonych dla sportu w naszym kraju ludzi. Sympatycy sportu musieli pożegnać również światowe legendy. Miliony fanów wciąż opłakują śmierć Diego Maradony. Kilka dni temu zmarł też słynny trener Gerard Houllier.

Źródło: PKOl, Twitter, turystyka.rp.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News