Nie żyje
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 17 Marca 2020

Nie żyje były mistrz Polski. Imponował techniką i elegancją w grze

Nie żyje zawodnik, który swoją grą wielu wprawiał w zachwyt. Mimo że nie osiągnął najwyższych piłkarskich wyżyn, był solidnym zawodnikiem, którego polscy kibice bardzo szanowali. To wielka strata dla futbolowej społeczności.

Nie żyje były zawodnik Stomilu Olsztyn - Zbigniew Kubelski. W 1974 roku zdobył z drużyną olsztyńskiego klubu mistrzostwo Polski juniorów. Byłe kluby Kubelskiego łączą się w blólu i przekazują kondolencje rodzinie piłkarza.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Nie żyje Zbigniew Kubelski

Kubelski przyszedł na świat 3 października 1955 roku. Podczas kariery reprezentował barwy klubów niższych lig - Stomilu Olsztyn, Gwardii Szczytno, Warmii Olsztyn oraz ROW-u Rybnik. W ekipie z Rybnika w latach 1975-1977 zanotował 48 meczów w I lidze i strzelił pięć bramek.

Śmierć byłego zawodinka napełniła smutkiem serca kibiców. Gracz zapisał się w pamięci jako zawodnik dobry technicznie i kreatywny. - Jego technika, sposób poruszania się po boisku, dokładne, mierzone podania bardzo mi imponowały - wspominał w jednym z wywiadów Kubelskiego Adam Zejer, były zawodnik Stomilu, a obecnie członek sztabu szkoleniowego.

Koszmarne informacje. Legendarny 65-letni trener chory na koronawirusa, coś okropnegoKoszmarne informacje. Legendarny 65-letni trener chory na koronawirusa, coś okropnegoCzytaj dalej

Kubelski pozostanie w sercach kibiców

Zmarłego zawodnika wspominają jego byłe kluby oraz portale lokalne. Wzmiankę o jego śmierci znajdziemy m.in. na portalu Stomilu Olsztyn oraz w branżowym 90minut.pl. "Rodzinie piłkarza redakcja portalu stomil.olsztyn.pl składa szczere wyrazy współczucia" - pisze serwis kibiców Stomilu.

Kubelski ma na swoim koncie występy u boku wybitnych graczy, którzy w przeszłości reprezentowali biało-czerwone barwy. Piłkarz grał w jednej drużynie m.in. z Januszem Kupcewiczem, który był częścią największych sukcesów polskiego futbolu. Obaj panowie spotkali się w szatni Stomilu w sezone 1973/74.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie wnętrza samolotu przewożącego chorych na koronawirusa trafiły do sieci. Aż ciarki przechodzą
  2. Mężczyzna znęcał się nad rodziną podczas domowej kwarantanny. Został zatrzymany
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News