Nie żyje Andrzej Gowarzewski
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 17 Listopada 2020

Przed chwilą podano tragiczną informację. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, był idolem dla wielu Polaków

Nie żyje osoba, która dla wielu była prawdziwym wzorem do naśladowania. Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że zmarł Andrzej Gowarzewski. Był prawdziwą legendą polskiego dziennikarstwa sportowego, prowadził również własne wydawnictwo. Znały go dziesiątki tysięcy Polaków.

Nie żyje Andrzej Gowarzewski. Bez wątpienia można go uznać za jednego z najważniejszych polskich dziennikarzy sportowych. W ostatnich latach nie był on znany ze swojej działalności publicystycznej, jednak mimo wszystko dla wielu Polaków był on po prostu idolem. Wszystko przez jego działalność kronikarską.

W zasadzie trudno jest znaleźć dziennikarza, który tak skrupulatnie prowadziłby wszystkie statystyki sportowe. Andrzej Gowarzewski dla wielu był po prostu niedoścignionym wzorem, którego trudno było naśladować.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Prawdziwy hit w Biedronce. Za kilka złotych możesz kupić produkt, o którym marzą tysiące kobiet
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemCzytaj dalej

Nie żyje Andrzej Gowarzewski

Nie żyje Andrzej Gowarzewski. Mężczyzna swoją działalność dziennikarską rozpoczął wiele lat temu, pisząc dla słynnych polskich czasopism piłkarskich. Po czasie postanowił natomiast założyć wydawnictwo GiA, w ramach którego wydawał swoje publikacje.

Najsłynniejszym jego dziełem była słynna "Encyklopedia Piłkarska Fuji", która doczekała się wielu uaktualnień. Jeszcze niedawno, bo przy okazji eliminacji do mundialu w Rosji, premierę miała jego publikacja dotycząca polskiej reprezentacji i gry polskich klubów.

Dziś jednak wydawnictwo GiA zamieściło na swojej stronie informację, która wprowadziła wielu kibiców w stan żałoby. Fani momentalnie zaczęli głośno wyrażać swój wielki smutek w związku z odejściem polskiego dziennikarza.

Nie da się ukryć, że dziś trudno jest znaleźć takiego dziennikarza jak Andrzej Gowarzewski. W czasach, gdy wszystko jest dostępne w internecie, kultowy dziennikarz prowadził własne notatki, w których notował wszystkie najważniejsze informacje na temat polskiego futbolu.

Niewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiNiewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiCzytaj dalej

Nie żyje legendarny polski dziennikarz

- Z wielkim smutkiem informujemy, że 16 listopada 2020 roku, w wieku 75 lat odszedł Twórca wydawnictwa GiA, Andrzej Gowarzewski - wielki kibic futbolowy, ale też lekkoatletyczny (inicjator rankingu "Złote Kolce") i kolarski (pomysłodawca klasyfikacji "Kryształowe Koło") - czytamy na stronie wydawnictwa.

Jeszcze kilka lat temu w rozmowie z "Weszło!", Andrzej Gowarzewski udowodnił, że praca ma dla niego wielką wartość. By poznać prawdziwe nazwisko Ernesta Wilimowskiego, legendarnego polskiego piłkarza, postanowił sprawdzić je, sięgając do dokumentów kościelnych.

Wydawało się, że w kolejnych latach znów będziemy mogli czytać słynne "Encyklopedie Piłkarskie Fuji", jednak teraz wiemy już, że niestety do tego nie dojdzie.

Andrzej Gowarzewski nie żyje. Miał 75 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi
  2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Niemal zatrzymał się, aby obejrzeć wypadek. Wjechał w niego kierowca niesprawnego auta - Wideo z drona
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News