nie żyje
pixabay.com/DarkoStojanovic
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Kwietnia 2020

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje legenda światowego sportu, przegrał walkę z wirusem

Nie żyje jedna z ikonicznych postaci sportu. Światowe media potwierdziły, że jedna z najważniejszych postaci boksu w historii przegrała nierówną walkę z koronawirusem z Wuhan. Kibice na całym świecie są pogrążeni w żałobie. To kolejna ofiara wirusa wśród sportowców.

Nie żyje jedna z największych legend światowego sportu. 72-latek, który przez ostatnie dni walczył z koronawirusem, przegrał nierówną walkę. Mężczyzna, który zapisał sobie wiele zasług w historii światowego boksu i jest kojarzony także przez polskich kibiców, został pożegnany przez fanów na całym świecie, którzy nie mogą poradzić sobie ze stratą legendy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
Polak wśród najgorszych piłkarzy w historii. Dziennikarze bezlitośni dla reprezentanta PolskiPolak wśród najgorszych piłkarzy w historii. Dziennikarze bezlitośni dla reprezentanta PolskiCzytaj dalej

Nie żyje legenda światowego sportu. Przegrała z koronawirusem

Mężczyzną, który odszedł po przegraniu walki z koronawirusem, jest legendarny amerykański arbiter bokserki - Eddie Cotton. 72-latek, który o życie walczył w szpitalu, był jedną z najbardziej kultowych postaci sportów walki. Kibice w Polsce mogą pamiętać jego pracę w trakcie walk Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowe'em, Tomasza Adamka z Johnathonem Banksem, czy Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką.

Sędzia, który od kilku lat przebywał na sportowej emeryturze, był ostatnimi czasy radnym w Stamford w mieście New Jersey. To właśnie władze tego miasta były jednymi z pierwszych mediów, które podały informację o śmierci.

- To wielka strata dla całego miasta Paterson i świata boksu - czytamy w komunikacie na stronie insidernj.com.

Robert Lewandowski przedstawił drastyczne szczegóły swojej młodości. Był tak biedny, że nie starczało mu na jedzenieRobert Lewandowski przedstawił drastyczne szczegóły swojej młodości. Był tak biedny, że nie starczało mu na jedzenieCzytaj dalej

Legendy wspominają Cottona

Nie da się ukryć, że Cotton był bardzo uznaną marką w świecie zawodowych sportów walki. Mężczyzna, który zasłynął sędziowaniem starcia między Tysonem a Lewisem, został pożegnany przez wiele legend, w tym przez promotora Lou Di Bellę, który zamieścił wzruszający wpis w swoich mediach społecznościowych.

- Smutne wieści. Światowy boks stracił kolejnego dobrego człowieka, który odszedł na Covid-19. Jeden z najbardziej znanych i cenionych sędziów na świecie, Eddie Cotton był także jedną z najmilszych osób w naszym sporcie. Kondolencje dla jego żony i rodziny. Módlmy się za jego pamięć - napisał jeden z najbardziej znanych, amerykańskich promotorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News