Nie żyje piłkarz z Polski
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Wojciech Olszowy - 20 Grudnia 2020

Dotarły do nas tragiczne informacje. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej, ogromna strata

Nie żyje jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Śląska Wrocław. W wieku 79 lat odszedł Walenty Czarnecki. Był jednym z zawodników, którzy po raz pierwszy wprowadzili Śląsk do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Dla klubu z Wrocławia rozegrał 100 spotkań w ówczesnej I lidze. Na koncie miał trzy bramki w rozgrywkach.

  • Zmarł Walenty Czarnecki
  • Najbardziej zapamiętany został z występów w Śląsku Wrocław, w którym spędził dziesięć lat
  • Z klubem zanotował historyczny awans na najwyższy poziom rozgrywek
  • Był także zawodnikiem Grunwaldu Poznań oraz Odry Wrocław.

Nie żyje Walenty Czarnecki. To straszna wiadomość dla kibiców Śląska Wrocław. Czarnecki był zawodnikiem tego klubu przez prawie całą swoją karierę. Występował głównie na pozycji ofensywnego pomocnika, ale zdarzało się, że grał także jako obrońca. Tragiczną informację potwierdziła m.in. oficjalna strona Śląska.

Nie żyje Walenty Czarnecki, najbardziej znany z gry dla Śląska Wrocław

Walenty Czarnecki to jedna z legend Śląska Wrocław. Jego barw bronił w latach 1962-1972. Do klubu trafił z Grunwaldu Poznań. Czarnecki miał w klubie z Wrocławia odbyć obowiązkową służbę wojskową.

Pobyt w Śląsku spodobał mu się na tyle, że po zakończeniu służby postanowił zostać na kolejne lata. Dla Czarneckiego była to bardzo dobra decyzja. Już wcześniej wywalczył sobie silną pozycję w zespole.

W 1964 roku był on jedną z najważniejszych osób w drużynie. Jego mocną stroną były uderzenia z dystansu. Miał duży wkład w historyczny awans Śląska do ówczesnej pierwszej ligi, czyli najwyższego poziomu rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Piotr Żyła nagle stanął przed kamerą TVP i rozbroił tysiące Polaków. Wyznał całą prawdę, chodzi o poprzednie konkursyPiotr Żyła nagle stanął przed kamerą TVP i rozbroił tysiące Polaków. Wyznał całą prawdę, chodzi o poprzednie konkursyCzytaj dalej

Rundę wiosenną pierwszego sezonu po awansie opuścił z powodu zawieszenia za niesportowe zachowanie. Na pierwszoligowych boiskach występował w stu spotkaniach. Udało mu się w nich trzykrotnie pokonać bramkarza rywali.

Łącznie dla Śląska Wrocław wystąpił w 226 spotkaniach, w których strzelił 22 gole.

Nie żyje Walenty Czarnecki, legenda Śląska Wrocław. Był związany z innymi klubami.

Czarnecki urodził się w 1941 roku w Chodzieży. To tam zaczynał swoją piłkarską karierę. Jako 16-latek debiutował w barwach seniorskiej drużyny miejscowej Polonii. Jako zawodnik tej drużyny, został królem strzelców ówczesnej III Ligi.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był Grunwald Poznań. Zmuszony był opuścić klub, gdyż musiał odbyć obowiązkową służbę wojskową, na którą trafił do Śląska Wrocław.

Przygodę w koszulce Śląska zakończył w 1972 roku. Kontynuował swoją karierę, zostając we Wrocławiu, ale w innym zespole. Ostatnim klubem, w którym grał, była Odra Wrocław.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News