nie żyje
unsplash.com/ David Tomaseti
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Stycznia 2020

Znany klub uczci pamięć zmarłego piłkarza. Wzruszające sceny, kibice nie będą mogli powstrzymać łez

Nie żyje Emiliano Sala, śmierć napastnika francuskiego FC Nantes - Emiliano Sali odbiła się przed rokiem wielkim echem wśród kibiców piłki nożnej na całym świecie. Argentyńczyk zostanie uczczony przez kibiców swojego klubu w wyjątkowo wzruszający sposób. Takie uczczenie pamięci piłkarza świadczy o tym, jak wielką ranę na sercach kibiców pozostawił zmarły zawodnik.

Nie żyje Emiliano Sala - głosiły nagłówki największych sportowych gazet przed rokiem. Śmierć piłkarza była jednym z najsmutniejszych, sportowych wydarzeń 2019 roku. Zawodnik, który miał za sobą świetną rundę w barwach FC Nantes został sprzedany do Cardiff City. Jednak, zamiast zostać gwiazdą Premier League, piłkarz zakończył swoje życie w wyjątkowo smutnych okolicznościach. Samolot z piłkarzem na pokładzie spadł w trakcie lotu, a ciało byłego ulubieńca trybun francuskiej ekipy zostało znalezione wiele dni później. Pamięć piłkarza zostanie w tym roku uczczona w wyjątkowo wzruszający sposób.

Z ostatniej chwili. Znamy skład reprezentacji Polski przed konkursem w Zakopanem. Nie brakuje niespodzianekZ ostatniej chwili. Znamy skład reprezentacji Polski przed konkursem w Zakopanem. Nie brakuje niespodzianekCzytaj dalej

Nie żyje piłkarz FC Nantes - ta informacja wstrząsnęła całym światem. Pamięć piłkarza zostanie uczczona

Były piłkarz FC Nantes, który zginął przed rokiem w trakcie lotu z Francji do Wielkiej Brytanii, zostanie uczczony w poruszający sposób przez kibiców i zarząd swojej starej ekipy. W trakcie meczu Ligue 1 między Nantes a FC Girondins de Bordeaux uczczona zostanie pierwsza rocznica śmierci piłkarza, w trakcie której zawodnicy francuskiej ekipy wystąpią w koszulkach inspirowanych postacią zmarłego kolegi, a kibice utworzą specjalną oprawę na cześć zmarłego.

- Z okazji meczu z Bordeaux mającego miejsce w niedzielę o godzinie 17:00 na Stade de la Beaujoire zamierzamy jako zarząd, zawodnicy, kibice i klub jako całość oddać hołd zmarłemu Emiliano Sali, który przed rokiem zginął tragiczną śmiercią z Davidem Ibbotsonem. Marzył o zagraniu w kadrze Argentyny, dlatego nasza drużyna porzuci w nadchodzącym spotkaniu swoje tradycyjne barwy i wystąpi w koszulce inspirowanej krajem jego pochodzenia. Wszystkie zyski płynące z tytułu ich sprzedaży zostaną przekazane dwóm argentyńskim klubom - Club San Martín de Progreso i Club Proyecto Crecer, w których Sala rozpoczynał swoją przygodę z piłką - czytamy na stronie FC Nantes.

Piłkarze nie mogą zapomnieć o śmierci kolegi

Echo śmierci Emiliano Sali nie głuchnie w samym Nantes, które nie jest w stanie poradzić sobie ze śmiercią tak utytułowanego piłkarza. Zarząd klubu wspomina Salę jako człowieka niezwykle zdolnego, ale przede wszystkim dobrego i mającego wielkie serce.

- Sala przybył do nas w 2015 roku i przez trzy sezony był najlepszym strzelcem naszego zespołu. Emiliano był utalentowanym graczem oraz ciepły i ludzki. Wszyscy za nim tęsknimy - czytamy w komunikacie klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News