Nie żyje piłkarz legenda
.
Autor Piotr Bernaciak - 23 Lutego 2020

Smutna wiadomość. Zmarł jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii

Nie żyje jeden z zawodników, który może być uznawany za legendę polskiego futbolu. Nie jest to nic dziwnego, bo prawie żaden polski piłkarz nie ma takiego dorobku trofeów. Liczba zdobytych tytułów świadczy o wielkiej klasie piłkarza.

Nie żyje jeden z legendarnych piłkarzy, który przez wiele lat występował na polskich boiskach. O jego niewątpliwej klasie świadczy również to, że przez lata występował także w reprezentacji Polski. Cieszył się on zaufaniem selekcjonerów, co nie może dziwić, bowiem zawodnicy polskich czołowych drużyn wyróżniających się w Europie mieli prawo liczyć na powołania do kadry narodowej.

Dziś usłyszeliśmy bardzo smutną wiadomość dotyczącą śmierci zawodnika, który należy do najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy. Niestety, rodzina potwierdziła najsmutniejszą wiadomość. Nie żyje Stefan Florenski, człowiek, który za swojego życia został legendą polskiego futbolu i cieszył się ogromnym szacunkiem ze strony tysięcy fanów.

Zbigniew Boniek przekazał fantastyczną wiadomość. Rodzina się powiększyła, gratulacjeZbigniew Boniek przekazał fantastyczną wiadomość. Rodzina się powiększyła, gratulacjeCzytaj dalej

Nie żyje Stefan Florenski

- Przed chwilą rodzina Stefana Florenskiego przekazała mi smutną wiadomość: dziś zmarł wybitny piłkarz Górnika Zabrze. Miał 86 lat. Cześć Jego Pamięci - napisał na Twitterze Paweł Czado, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Stefan Florenski przez lata występował w polskiej ekstraklasie w czasach, gdy ta liga była uznawana za jedną z najsilniejszych w Europie. To właśnie wtedy Legia Warszawa i Górnik Zabrze zaczęły pokazywać się na arenie międzynarodowej, dochodząc do ostatnich faz europejskich pucharów. Sam Florenski zagrał w słynnym meczu finałowym Pucharu Zdobywców Pucharów.

Cristiano Ronaldo bliski zapisania się w historii. Potrzebny mu jest tylko jeden golCristiano Ronaldo bliski zapisania się w historii. Potrzebny mu jest tylko jeden golCzytaj dalej

Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników

Co ciekawe, Stefan Florenski zdobył w swojej karierze aż czternaście trofeów. Mało który polski piłkarz może się z nim równać, a więcej sukcesów mają na koncie jedynie Erwin Wilczek, Hubert Kostka i Maciej Żurawski (każdy z nich zdobył 15 tytułów) oraz Robert Lewandowski, który ma już 17 trofeów. Udawało mu się je zdobyć podczas piętnastu lat gry w Górniku Zabrze.

- „Florku”, odszedłeś do innego, pewnie lepszego świata. Jeżeli jednak prawdą jest, że człowiek nie odchodzi dopóki jest w naszej pamięci, to Ty będziesz z żył zawsze. Dziś Łączymy się z rodziną w bólu po stracie kogoś bliskiego i wyjątkowego. Mieli szczęście ci, którzy zdążyli Cię poznać, a tym, którym nie było to dane będziemy opowiadać i przypominać. ŻEGNAJ PRZYJACIELU… - czytamy w oświadczeniu Górnika Zabrze.

Stefan Florenski zaliczył także 11 meczów w reprezentacji Polski. Zagrał w słynnym meczu ze Związkiem Radzieckim na Stadionie Śląskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiąc turystów uwięzionych. Nie mogą wyjść z hotelu na uwielbianej, europejskiej wyspie
  2. Nowy kanał w naziemnej telewizji w Warszawie. Zobacz jak oglądać Polsat Film za darmo
  3. Znamy powołania Michala Doleżala na konkurs Pucharu Świata. Jedna duża sensacja
  4. Ten cios zakończył marzenia Wildera. Makabryczne uderzenie, przejdzie do historii (WIDEO)
  5. Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumni
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News