nie żyje
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Maja 2020

Ronaldo pogrążony w żałobie. Nie żyje wybitny trener, który stworzył legendę. Poruszające słowa napastnika

Nie żyje jedna z najwybitniejsztch postaci w historii calcio. Kultowy trener, który święcił wielkie tryumfy z Interem Mediolan zmarł w wieku 81 lat. Jego śmierć odbiła się wielkim echem wśród fanów Serie A, a także byłych piłkarzy. Szczególnie śmierć szkoleniowca przeżył Brazylijczyk Ronaldo. Były gracz Neroazzurich we wzruszających słowach opisał trenera, któremu zawdzięczał jedne z najlepszych lat swojej kariery.

Nie żyje kolejny z zasłużonych przedstawicieli piłki nożnej. Legendarny trener, który w trakcie swojej kariery zdobył Puchar UEFA z Interem Mediolan - Luigi Simoni, odszedł w wieku 81 lat. Śmierć zasłużonego Włocha odbiła się szerokim echem wśród kibiców ekipy z San Siro, ale także byłych piłkarzy. Najbardziej stratę szkoleniowca przeżył Ronaldo. Były reprezentant Brazylii i gracz takich klubów jak PSV, FC Barcelona, AC Milan, Real Madryt i Interu właśnie złożył bardzo piękne i wzruszające kondolencje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Radosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Byłego męża broni Doda. Wyznała jednak jego sekretRadosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Byłego męża broni Doda. Wyznała jednak jego sekretCzytaj dalej

Nie żyje Luigi Simoni. Wielki przyjaciel legendarnego El Fenomeno

Brazylijczyk, który po świetnej grze w FC Barcelonie trafił do włoskiej Serie A napotkał w Mediolanie wiele niesamowitych osobistości. Jego kolegami z szatni były takie gwiazdy jak Javier Zanetti, Ivan Zamorano, czy Diego Simeone. Tak świetny klub dowodzony był przez Simoniego, który przeprowadził prawdziwą rewolucję i odbudował potęgę klubu. Największym sukcesem Mediolańczyków pod okiem szkoleniowca było zwycięstwo w Pucharze UEFA w sezonie 1997/1998.

- Gigi Simoni był dla mnie nie tylko trenerem. Gdy myślę o nim dzisiaj, to widzę mądrego i dobrego człowieka. On nie wydawał rozkazów, ale tłumaczył, dlaczego wykonywanie danych czynności jest ważne - napisał Instagramie Luis Nazairo Da Lima, znany całemu światu pod pseudonimem Ronaldo.

Wielki sekret Dawida Kubackiego wyszedł na jaw. Dorobił się wstydliwego pseudonimu. Nikt w niego nie wierzyłWielki sekret Dawida Kubackiego wyszedł na jaw. Dorobił się wstydliwego pseudonimu. Nikt w niego nie wierzyłCzytaj dalej

Ronaldo traktował trenera jak największego przyjaciela

Mimo że Ronaldo w trakcie swojej kariery sportowej napotkał na wielu szkoleniowców, to jego więź z Simonim wykraczała poza sprawy boiskowe. Włoch stał się dla Brazylijczyka prawdziwym życiowym wzorem i mentorem, a sam Ronaldo pod jego opieką rozkwitał i stał się jednym z najlepszych napastników na świecie.

- Myślę o nim jak o nauczycielu. Jak widać na zdjęciu: on był dyrygentem, a my orkiestrą. Na zawsze zapamiętam jego uśmiech, spokojny głos i cenne rady. Mogliśmy i powinniśmy razem wygrać więcej. Dziękuję, nauczyłeś mnie wielu rzeczy - zakończył Brazylijczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News