Nie żyje
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 25 Kwietnia 2020

Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekord

Nie żyje sportowiec, który nawet mimo ciężkiej choroby stanowił wielką inspirację dla milionów osób. Mistrz olimpijski, mistrz świata i czempion Europy na zawsze pozostanie w sercach kibiców sportu.

W wieku 65 lat zmarł Hartwig Gauder. Na jego długiej liście dokonań widnieją m.in. łoty medal olimpijski z Moskwy (1980) i brązowy z Seulu (1988), a także mistrzostwo globu i Europy. Ze sportem nie rozstał się nawet mimo kiepskiego stanu zdrowia po zakończeniu kariery.

Znany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęZnany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Nie żyje Hartwig Gauder

Gauder startował w zawodach chodu sportowego. Niemiec zapisał się złotymi zgłoskami w historii tej dyscypliny, zwłaszcza w rywalizacji na 50 km. Po zakończeniu kariery punktem zwrotnym w jego życiu była choroba wirusowa, która zaatakowała jego serce w 1995 roku. Sportowiec jednak się nie poddał. W 1996 wszczepiono mu sztuczny organ, a dziesięć miesięcy później dokonano przeszczepu.

Już dwa lata po groźnej infekcji, czyli w 1997 roku już z nowym sercem w klatce piersiowej Gauder przebiegł nowojorski maraton. Na tym jednak nie koniec jego dokonań, które wykraczały daleko poza rywalizację sportową. W Niemczech znany był jako inicjator wszelkich akcji uświadamiających społeczeństwo o transplantologii. W 2003 jako pierwszy człowiek z przeszczepionym sercem wszedł na górę Fudżi w Japonii.

Anita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuAnita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuCzytaj dalej

Nowe serce również nie wytrzymało

Poza działalnością sportową i społeczną, Gauder miał na swoim koncie również dokonania na niwie naukowej. Z zawodu był architektem i od 2007 roku pracował na uniwersytecie w Jenie.

Niestety, niemiecki chodziarz "oszukał przeznaczenie" jedynie na 25 lat. Sportowiec zmarł 22 kwietnia, a przyczyną jego śmierci był zawał serca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz dostać mandat 500 zł jadąc samochodem podczas pandemii. Majówkowa akcja policji na polskich drogach
  2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Polacy masowo kupują, bo inaczej możliwa kara na 10 tys. zł. Jeden produkt z 20-krotnym wzrostem sprzedaży

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News