Wiadomości
pixabay
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Kwietnia 2020

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą

Nie żyje jedna z największych legend francuskiego futbolu. Utytułowany piłkarz i trener, który poświęcił swoje lata pracy w jednym z czołowych przedstawicieli Ligue 1 nie żyje. O śmierci 81- latka poinformowały francuskie media, a kibice z całego świata przysyłają kondolencje.

Nie żyje czołowa postać francuskiej piłki nożnej. Sportowiec, który zapisał się w historii piłki nożnej we Francji, a także święcił tryumfy na arenie międzynarodowej przegrał walkę z chorobą. Jego pamięć została uczczona przez wszystkie media sportowe na świecie, które wspominają o wielkich zasługach 81-latka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. <
Apoloniusz Tajner obraża publicznie Adama Małysza. Padły słowa o przyszłości skoków i braku kompetencjiApoloniusz Tajner obraża publicznie Adama Małysza. Padły słowa o przyszłości skoków i braku kompetencjiCzytaj dalej

Nie żyje legendarny piłkarz i trener. Miał 81 lat

Piłkarzem i trenerem, który dzisiaj odszedł jest Francuz Robert Herbin. Piłkarz, który zapisał się we francuskim futbolu występami na mistrzostwach świata w 1966 roku, a także mistrzostwami Europy w 1960 od pewnego czasu przebywał w szpitalu walcząc z zapaleniem płuc. Media potwierdziły, że emerytowany trener i piłkarz nie był jednak chory na koronawirusa.

Herbin jest postacią, która na zawsze zapisała się w historii Ligue 1. Za czasów swojej gry dla Saint-Etienne osiągnął pięc razy tytuł mistrza Francji i raz podnosił puchar krajowy. Dla samego klubu rozegrał 413 meczy i strzelił 89 goli. Nie gorzej szło mu na ławce trenerskiej. Pod jego wodzą, Saint-Etienne zagrało w finale Pucharu Europy z Bayernem Monachium, ulegając mistrzom Niemiec 0-1.

Dziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaDziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaCzytaj dalej

Herbin grał przeciwko Polsce. Wspomnienie o tym meczu jest wciąż żywe

Jako piłkarz reprezentacji Francji, Herbin odcisnął swoje piętno także na historii polskiej piłki nożnej. Wystąpił on bowiem w meczu eliminacji do mistrz Europy 1968 przeciwko Biało-czerwonym i strzelił pierwszą bramkę w meczu.

Po strzale Herbina, sytuację próbował ratować piłkarz Legii - Lucjan Brychczy, jednak Francuzi odpowiedzieli na bramkę Polaków strzelając jeszcze 3 bramki i oddalili szanse naszej drużyny na grę w trakcie europejskiego czempionatu.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
 2. Pękła rura, ludzie aż odskoczyli. Woda wytrysnęła kilka metrów w górę
 3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
 4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
 5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
 6. Dane z ZUS przerażają coraz bardziej. Wielu z nas może być w tragicznej sytuacji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News