Witold Baran olimpijczyk
Zestadionu.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 24 Czerwca 2020

Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Był członkiem legendarnej ekipy

W wieku 81 lat odszedł od nas wybitny polski olimpijczyk Witold Baran. Były biegacz w został w 1962 roku wicemistrzem Europy w biegu na 1500 metrów w Belgradzie. Był również członkiem legendarnego Wunderteamu.

O śmierci Witolda Barana można było się dowiedzieć za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przykrą informację na Facebooku podał klub, który w latach 1963-1972 reprezentował biegacz - CWKS Zawisza Bydgoszcz. Były lekkoatleta zmarł śmiercią naturalną 22 czerwca.

Witold Baran

Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzieJustyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa? Transmisja w TV i online, relacja na żywo (TRANSMISJA)
  2. Plaga na Bałtyku. Pilnie zamknięto kąpielisko, trzeba uważać

Nie żyje olimpijczyk – Witold Baran

Witold Baran urodził się 29 lipca 1939 roku w Chmielowie. Przygodę ze sportem rozpoczął w Zrywie Ostrowiec Świętokrzyski. Następnie w trakcie swojej kariery reprezentował m.in. Legię Warszawa i CWKS Zawiszę Bydgoszcz. W latach 1959-1969 wywalczył jedenaście medali mistrzostw Polski, w tym siedem złotych. Należał do legendarnego Wunderteamu, czyli grupy lekkoatletów, którzy w latach 1956-1966 znacząco wyróżniała się na tle innych reprezentacji. Podczas mistrzostw Europy w Sztokholmie w 1958 roku, Wunderteam zdobył osiem złotych medali.

Nie żyje uwielbiany sportowiec. Podano porażającą wiadomość, jeszcze kilka miesięcy temu zachwycał swoimi występamiNie żyje uwielbiany sportowiec. Podano porażającą wiadomość, jeszcze kilka miesięcy temu zachwycał swoimi występamiCzytaj dalej

Rekordy Witolda Barana

Witold Baran był nie tylko rekordzistą Polski, ale należał do niego również rekord Europy w biegu na milę. 3 sierpnia 1964 roku w Londynie, Polak przebył ten dystans w czasie 3.56,04. Po zakończeniu kariery poświęcił się pracy trenerskiej w Zawiszy Bydgoszcz. Był członkiem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz przewodniczącym komisji biegów przełajowych i ulicznych w latach 1994-2000.

Pogrzeb Witolda Barana odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godzinie 13:00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej 51 w Bydgoszczy.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę
  2. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News