Orlen Robert Kubica
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 13 Lutego 2020

Orlen wyda na Roberta Kubicę prawdziwą fortunę. W grę wchodzą miliony euro

Orlen ogłosił dziś wraz z Robertem Kubicą wspaniałą wiadomość dotyczącą powrotu polskiego kierowcy do wyścigów. Dowiedzieliśmy się, jakie pieniądze przeznaczono na marketing. Kwota, o której mowa, może wprawić wielu kibiców w prawdziwe zaskoczenie. W grę wchodzą miliony euro.

Orlen już od dłuższego czasu wspiera Roberta Kubicę we wszystkich zawodach, w których Polak bierze udział. Wsparcie spółki rozpoczęło się jeszcze wtedy, gdy brał on udział w wyścigach Formuły 1. Teraz Kubica nie jeździ już jako kierowca Williamsa, lecz wciąż jest aktywny w świecie wyścigów. Dziś dowiedzieliśmy się, że będzie jeździł w barwach BMW w formule DTM.

Oczywiście również Orlen zamierza zaangażować się w promocję jedynego polskiego kierowcy w tych zawodach, aktywnie wspierając go i stawiając na rozwój marketingowy, który docelowo przyniesie korzyści nie tylko Kubicy, ale i samej spółce. Ujawniono kwotę, jaka ma zostać przeznaczona na wsparcie jedynego Polaka w formule DTM.

Skoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemSkoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemCzytaj dalej

Orlen wspiera Roberta Kubicę

- Orlen dotrzymuje słowa. Mocno zaangażował się w sporty motorowe. W roku 2019 byliśmy w Formule 1. Potem były deklaracje, że zostajemy w F1 i jesteśmy jako sponsor tytularny Alfy Romeo. To półka wyżej - powiedział prezes Orlen Daniel Obajtek podczas specjalnej konferencji, ogłaszając plany spółki na nadchodzący rok, które dotyczą działalności w Formule 1.

Wówczas jednak kwota przeznaczana regularnie przez spółkę na wspieranie Roberta Kubicy była znacznie niższa, bowiem nie trzeba było do niej dołączać również pieniędzy wydawanych na jazdę Polaka w DTM. Tym razem jednak jest inaczej. Okazuje się, że Orlen przeznaczy na najbardziej znanego polskiego kierowcę aż 15 milionów euro, co jest niebagatelną stawką.

Dawid Kubacki otrzymał prestiżową nagrodę. Znalazł się w gronie gwiazd sportuDawid Kubacki otrzymał prestiżową nagrodę. Znalazł się w gronie gwiazd sportuCzytaj dalej

Orlen przeznaczy na Kubicę ogromną kwotę

- W ciągu dwóch lat zwiększyliśmy finansowanie sportu o 100 proc. To zadanie społeczne i wizerunkowe, tak ważne w biznesie. Najlepiej poprzez sport pozyskuje się klientów i buduje markę. To pokazało nam zaangażowanie w F1. Zrobiliśmy dobry interes na obecności w Formule 1 - dodał Obajtek w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się z udziałem Kubicy.

fot. Piotr Molecki/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historii
  2. Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Wiemy, gdzie będzie występował
  3. Zwycięski gol Polaka w pucharze Grecji. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)
  4. Noriaki Kasai ma problemy. Już nie zobaczymy go na skoczni?
  5. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News