Kamil Grabara zadebiutował
Autor Piotr Bernaciak - 6 Sierpień 2019

Pechowy debiut Kamila Grabary w nowym klubie. Porażka na start ligi

Kamil Grabara zadebiutował wczoraj w barwach swojego nowego zespołu w meczu oficjalnym. Huddersfield Town przegrało jednak z Derby County 1:2. Eksperci oceniają występ Polaka przeciętnie.

Kamil Grabara zaliczył wczoraj debiut w barwach Huddersfield Town w rozgrywkach ligowych. Polski bramkarz wystąpił od pierwszej minuty w starciu 1. kolejki Championship przeciwko Derby County. Polscy kibice liczyli na mecz naszych rodaków, jednak Krystian Bielik po podpisaniu kontraktu nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej. Przyszło nam więc śledzić występ utalentowanego golkipera.

Zawodnik wypożyczony z Liverpoolu zapewne nie będzie wspominał tego meczu najlepiej. Huddersfield przegrało z Derby 1:2, a Polak zaliczył małą wpadkę przy pierwszym golu. Niektórzy uważają, że wina leży po jego stronie, choć wydaje się, że ostatecznie nasz bramkarz nie mógł się zachować wiele lepiej.

Leo Messi kontuzjowany. Jak długo może potrwać przerwa Argentyńczyka od gry?Leo Messi kontuzjowany. Jak długo może potrwać przerwa Argentyńczyka od gry?Czytaj dalej

Polski bramkarz wyszedł do dośrodkowania, które nieoczekiwanie nie zostało przecięte przez żadnego z obrońców. Z pewnością największy błąd w tej sytuacji popełniła defensywa, jednak niektórzy twierdzą, że reprezentant Polski do lat 21 pospieszył się z wyjściem do piłki, bo obrońcy mieli jeszcze minimalne szanse na dopadnięcie do niej i wybicie.

- Zawsze po meczu można wypunktować co było dobre, a co złe. Ten mecz nam nie wyszedł. Nie jest łatwo podnieść się, gdy traci się dwie bramki w ciągu pierwszych 25 minut i to jeszcze w pierwszym meczu sezonu na własnym stadionie. Byliśmy blisko wyrównania w drugiej połowie, ale niestety nie udało się. Wciąż mamy 0 punktów. Co jednak ważne, wygrywamy jako drużyna i przegrywamy też jako drużyna. Jeszcze 45 kolejek przed nami - powiedział po zakończeniu spotkania Kamil Grabara.