Piast Gliwice
YouTube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 25 Września 2020

Piast oszukany przez sędziego w Lidze Europy? Wszystko się wydało, prawda wyszła na jaw

Piast Gliwice odpadł z eliminacji Ligi Europy po porażce 0:3 do FC Kopenhaga. Wydaje się, że zwycięstwo Duńczyków było przytłaczające, jednak mecz mógł potoczyć się inaczej, gdyby nie błąd sędziego. O tym, że w kluczowej sytuacji arbiter podjął złą decyzję, poinformował jeden z zawodników Kopenhagi.

Piast Gliwice mimo przyzwoitej postawy w poprzednich rundach nie miał w oczach ekspertów dużych szans na wyeliminowanie FC Kopenhagi, która była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Duński klub wywiązał się ze swojej roli, choć nie obyło się bez kontrowersji.

1. Poważna kontuzja gwiazdy reprezentacji Polski. Nie zobaczymy jej na Euro w tym roku, polska piłka ręczna ma problem
  2. Blisko 140 tys. Polaków ruszyło po dodatkowe wsparcie. Można dostać nawet 31,8 tys. zł
  3. \Polscy kibice w żałobie. Nie żyje były piłkarz kultowej polskiej drużyny, znały go tysiące Polaków
Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniona jest Anna Lewandowska, nie mogliśmy wyjść z podziwu. Chodzi o prawdziwą legendęGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniona jest Anna Lewandowska, nie mogliśmy wyjść z podziwu. Chodzi o prawdziwą legendęCzytaj dalej

Piast Gliwice poszkodowany przez sędziego?

W spotkaniu z dużo wyżej notowanym rywalem podopieczni Waldemara Fornalika wyraźnie odstawali piłkarsko. Nie oznacza to jednak, że nie mieli swoich okazji do zdobycia bramki. Choć sami gola stracili juz w 14. minucie po bramce Kamila Wilczka, to niedługo później piłka odbita od Piotra Parzyszka zatrzymała się na słupku bramki Kopenhagi.

W kolejnych minutach okazji nie wykorzystał również Patryk Lipski, a w drugiej połowie kolejny raz Duńczyków ratował słupek. Warto wspomnieć, że ostatnia bramka dla Kopenhagi padła już w doliczonym czasie gry, gdy wszystko było rozstrzygnięte. A wynik meczu powinien wtedy wyglądać inaczej, gdyż drugi gol, strzelony w 58. minucie, nie powinien zostać zaliczony.

Z ostatniej chwili: polscy skoczkowie wycofani z konkursu. Decyzja była natychmiastowaZ ostatniej chwili: polscy skoczkowie wycofani z konkursu. Decyzja była natychmiastowaCzytaj dalej

Kamil Wilczek wyjawił całą prawdę

To właśnie w tej akcji polski napastnik grający w barwach Kopenhagi podawał do swojego kolegi z zespołu Jonasa Winda, który skierował piłkę do siatki. W pomeczowym wywiadzie Kamil Wilczek przyznał, że zanim zagrał piłkę, to opanował ją przy pomocy ręki. Sędziowie jednak tego niezauważyli i uznali bramkę.

Trudno stawiać tezę, że Piast został okradziony z awansu, jednak nie wiadomo jak potoczyłyby się losy rywalizacji, gdyby w końcówce meczu na tablicy widniałoby tylko 1:0 dla Kopenhagi. Z pewnością sędzia główny popełnił błąd, który mocno uderzył w Polską drużnę.

5. Justyna Żyła pokazała wszystkim swojego nowego chłopaka. Zdjęcie po chwili zniknęło, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu