pieniądze
unsplash.com/ Chiara Daneluzzi
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Stycznia 2020

Znamy najbogatszy klub świata. TVN podaje niesamowite informacje

Pieniądze w piłce nożnej od zawsze odgrywają bardzo ważną rolę. Jeden z uwielbianych klubów wzbogacił się w tym sezonie o niebagatelną kwotę. Eksperci stawiają drużynę jako wzór zarządzania, a eksperci ekonomiczni przecierają oczy ze zdumienia.

Pieniądze w piłce nożnej od pewnego czasu są gwarantem zwycięstw i możliwością sprowadzania jak najlepszych piłkarzy do swojej drużyny. Eksperci z Deloitte podliczyli, ile w tym roku zarobiły topowe, europejskie kluby. Liderem jest kochany przez dużą część kibiców w Polsce przedstawiciel La Liga, który może pochwalić się niebagatelnymi zarobkami. Niektóre państwa mają mniejszy budżet niż potentat hiszpańskiej piłki.

Rywale polskich skoczków przerywają milczenie. Rywale polskich skoczków przerywają milczenie. "Jesteśmy na skraju upadku"Czytaj dalej

Pieniądze szczęścia nie dają, ale wyniki już tak. Niesamowite doniesienia TVN

Według ekspertów ekonomicznych stacji TVN, jak też firmy Deloitte - FC Barcelona stała się najbogatszym klubem świata. Klub z Katalonii w trakcie ostatniego sezonu zarobił niebagatelną kwotę 841 milionów euro. Na sukces ekonomiczny Blaugrany składały się takie czynniki jak sprzedaż praw telewizyjnych, kontrakty reklamowe, sprzedaż piłkarzy oraz gadżetów , które cieszą się wielką popularnością na całym świecie.

- To jest kwestia zarządzania klubem sportowym. Tu nie wystarczą umiejętności czysto menedżerskie. Właściciel klubu sportowego musi na bieżąco wiedzieć, jak wyglądają nastroje w jego drużynie - skomentował Grzegorz Kita, prezes firmy Sport Management Polska.

Real Madryt tuż za Blaugraną

W zestawieniu najlepiej zarabiających klubów na świecie znalazł się także Real Madryt, a więc odwieczny rywal Katalończyków. Drużyna ze stolicy Hiszpanii w ostatnim sezonie wzbogaciła się o kwotę mniejszą o prawie 100 milionów euro, a wynosi ona 757,3 miliona euro.

- Wszyscy wiemy, ile kosztują w tej chwili piłkarze [...] Rzeczywiście, ogromne pieniądze - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dziennikarz sportowy Sergiusz Ryczel

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  2. Gwiazdor TVP chce walki z kontrowersyjnym celebrytą. Spotkają się na Fame MMA
  3. Wyciskające łzy z oczu szczegóły na temat śmierci legendy sportu. "Byłem odwodniony z powodu wylanych łez"
  4. Legenda piłki bez litości o Krzysztofie Piątku. "Ibrahimović zrobił więcej niż on"
  5. Polak błyszczy we Włoszech. Kapitalna gra, przecieramy oczy ze zdziwienia
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News