Pieniądze
zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Kwietnia 2020

Zapadły kluczowe decyzje dla polskiej piłki nożnej. Ministerstwo przeznaczy fortunę, w grze miliony złotych

Pieniądze są w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem piłki nożnej. Niewyobrażalen sumy płaci się zawodnikom i trenerom, ale i inwestuje w rozwój młodzieży. Ministerstwo sportu zamierza w tym roku przeznaczyć ogromne pieniądze na Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. 

Pieniądze z ministerstwa sportu trafią do 600 szkółek piłkarskich na terenie całej Polski. Dzięki ogromnemu zastrzykowi gotówki szkolić się będą mogli najmłodsi adepci futbolu. Rząd przygotował rekordową sumę na wsparcie rozwoju szkolenia.

Dziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaDziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa


Pieniądze z ministerstwa pomogą w podniesieniu poziomu szkolenia młodzieży

W 2019 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił tak zwany “Plan dla Piłki”. Jego elementem jest program certyfikacji szkółek piłkarskich, który odpowiada za ujednolicenie i podniesienie poziomu szkolenia we wszystkich tego typu ośrodkach. Drogą ku temu ma być wyznaczenie odpowiednich standardów pracy z trenującymi dziećmi, wsparcie merytoryczno-finansowe kadry szkoleniowej oraz monitoring tych założeń. Rząd w ciągu trzech lat planuje przeznaczyć na program 130 milionów złotych.

Operatorem programu jest Polski Związek Piłki Nożnej. To za jego pośrednictwem do 600 ośrodków zlokalizowanych na terenie całego kraju mają trafić przekazane przez ministerstwo sportu pieniądze. W tym roku kwota, jaką otrzyma do rozdysponowania PZPN, wyniesie 35 milionów złotych.

Apoloniusz Tajner obraża publicznie Adama Małysza. Padły słowa o przyszłości skoków i braku kompetencjiApoloniusz Tajner obraża publicznie Adama Małysza. Padły słowa o przyszłości skoków i braku kompetencjiCzytaj dalej


Ogromna suma przekazana przez rząd trafi do ponad 600 szkółek

Zapewnią one wsparcie prawie czterem tysiącom trenerów, pracującym we wszystkich szkółkach z blisko 60 tysiącami dzieci w wieku 6-13 lat.

- Mam nadzieję, że tak duże wsparcie ze strony ministerstwa pozwoli rozwijać się zawodnikom, którzy są na początku swojej kariery sportowej. Wierzę, że w przyszłości dzięki temu pojawią się tak wybitni zawodnicy, jak np. Robert Lewandowski - powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk

- Wierzę, że dzięki temu impulsowi piłka nożna na dole po pierwsze w mniejszym stopniu odczuje skutki epidemii, a po drugie proces pracy szkoleniowej będzie zakłócony w mniejszym stopniu. Mam nadzieję, że dzięki odpowiedzialnym działaniom polski sport wyjdzie obronną ręką z tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, w jakiej w ostatnich tygodniach się znaleźliśmy - dodała, była utytułowana szpadzistka.

Źródło: sport.radiozet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło bardzo ważną zmianę. Będą nowe komunikaty w sprawie koronawirusa
  3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
  4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
  5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
  6. Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoria

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News