piłka nożna
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Kwietnia 2020

Rozgrywki znanej ligi zakończone. Znamy mistrza, pierwszy taki przypadek w Europie

Piłka nożna w ostatnim czasie nie może się otrząść z amoku spowodowanego epidemią koronawirusa. Wówczas gdy działacze piłkarscy optują za tym, aby rozgrywki zostały dokończone latem, w jednej z europejskich lig doszło do sytuacji bez precedensu. Rozgrywki zostały przerwane i wyłoniono mistrza kraju.

Piłka nożna w Europie widziała ostatnimi czasy wiele, szczególnie w zakresie zawieszenia rozgrywek. O ile przedstawiciele LaLigi, Serie A, Premier League i Bundesligi wstrzymują się z podjęciem decyzji, o tyle w znanej lidze doszło do sytuacji bez precedensu. Ogłoszono już mistrza kraju i jasne stało się, które drużyny zagrają w europejskich pucharach.

Znany bramkarz wyklina Artura Boruca. Padły mocne słowa, niebywałe zachowanieZnany bramkarz wyklina Artura Boruca. Padły mocne słowa, niebywałe zachowanieCzytaj dalej

Piłka nożna. Mistrzostwa w znanej lidze zostały zakończone

Do bezprecednsowego wypadku doszło w Belgii. Władze tamtejszej federacji podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020. Jako pierwszuy tą informację podał dziennikarz New York Timesa, Rory Smith, który o sprawie napisał za pośrednictwem swojego Twittera.

- Belgia jest pierwszą ligą europejską (tak myślę), która podjęła decyzję. Reszta sezonu została odwołana, a w rzeczywistości ostatnie wyniki ogłoszone jako ostateczne. Club Brugge jest więc mistrzem, a Gent zajął drugie miejsce i będzie mógł grać w Lidze Mistrzów. Miejsca spadkowe nie zostały jeszcze nie został ustalony.

Świat opłakuje śmierć gwiazdy. Mistrz sportu zabrany przez wirusaŚwiat opłakuje śmierć gwiazdy. Mistrz sportu zabrany przez wirusaCzytaj dalej

Zaskakująca tabela na koniec rozgrywek

Tak jak napisał Smith, mistrzem Belgii pozostaje drużyna Club Brugge, która w tabeli zgarnęła 70 punktów. W eliminacjach Ligi Mistrzów zagra Genk. Nieoczekiwanie, do europejskich pucharów zawędrowała drużyna Royal Charleroi, która zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach. Znany i lubiany polskim kibicom Anderlecht uplasował się dopiero na 8. miejscu tabeli.

Jak na razie nie zapadła decyzja w sprawie spadków, ale wszystko wskazuje na to, że z Jubiler League pożegna się zespół Wassland-Beveren.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy
  2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. RMF: Gowin odrzucił ultimatum. Rozłam w rządzie może nastąpić w każdej chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News