Piłka nożna
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Września 2020

Rewolucyjna decyzja w świecie piłki nożnej. Brazylijczycy wyznaczą nowy trend?

Piłka nożna może wkrótce doczekać się iście rewolucyjnej zmian. Jak się dowiedzieliśmy, Brazylia zdecydowała się na diametralną zmianę, którą w ciągu najbliższych lat mogą zaadaptować również inne kraje. Nowe przepisy, które zaczną obowiązwać w “Kraju Kawy” to wręcz historyczna zmiana w dziejach futbolu. 

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Kibice są przyzwyczajeni do przepisów od lat, jednak już wkrótce świat futbolu może ujrzeć absolutnie rewolucyjną zmianę. Brazylia, jako jeden z pierwszych krajów zdecydowała się na istotną zmianę przepisów.

Romantyczne wakacje Anny i Roberta Lewandowskich. Trenerka pokazała wszystko w internecieRomantyczne wakacje Anny i Roberta Lewandowskich. Trenerka pokazała wszystko w internecieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę


Piłka nożna. Rewolucyjna zmiana w przepisach

Jesteśmy być może świadkami wielkiej zmiany w świecie profesjonalnego futbolu. Brazylia, jako jeden z pierwszych krajów na świecie zdecydowała się na wprowadzenie istotnej zmiany w przepisach dotyczących reprezentacji. Właśnie poinformowano, że zdecydowano o przyjęciu jednolitej polityki płacowej dla zarówno reprezentacji mężczyzn, jak i kobiet.

Oznacza to, że zawodniczki żeńskiej drużyny “Canarinhos”, czyli np. Marta i Leticia Santos, będą zarabiały takie same pieniądze, jakie otrzymują za grę w narodowych barwach największe gwiazdy światowego futbolu, a więc choćby Neymar, Gabriel Jesus, Allison czy Roberto Firmino.

Robert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiRobert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiCzytaj dalej


Brazylia wprowadza wielkie zmiany w reprezentacji

- CBF wyrównało nagrody pieniężne i premie między piłką kobiet i mężczyzn, co oznacza, że zawodniczki zarabiają tyle samo, co zawodnicy. Nie ma już różnicy między płciami, ponieważ CBF traktuje jednakowo mężczyzn i kobiety - oświadczył prezes brazylijskiej federacji Rogerio Cabolco. Wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowano się w Norwegii, Australii i Nowej Zelandii.

Brazylijki największy sukces osiągnęły w 2007 roku, gdy zostały wicemistrzyniami świata. Wywalczyły również brązowy medal na mundialu w 1999 roku. W swoim dorobku mają także srebrne medale igrzysk olimpijskich z 2004 i 2008 roku. Męska reprezentacja “Canarinhos” natomiast aż pięciokrotnie zostawała mistrzem świata. Stało się tak w 1958, 1962, 1970, 1994 i 2002 roku.

Źródło: Onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News