Piłka nożna
EMMANUEL DUNAND/AFP/East News
Autor - 14 Czerwca 2020

Rewolucja w europejskim futbolu. Ruszyły prace nad stworzeniem nowej ligi

Piłka nożna w Europie już niebawem może doczekać się nowych rozgrywek. Wiele wskazuje na to, że przedstawiciele dwóch mocnych lig połączą się i stworzą nowe rozgrywki, co w najbliższej przyszłości ma ułatwić występującym w nich zespołom nawiązanie walki z największymi klubami Starego Kontynentu.

Połączenie rozgrywek planują ligi holenderska oraz belgijska. Utworzenie wspólnej ligi miałoby pomóc klubom z krajów Beneluksu w nawiązaniu walki z kontynentalnymi gigantami, takimi jak Premier League, LaLiga, Bundesliga, Serie A czy Ligue 1. Według przedstawicieli belgijskiej i holenderskiej federacji, BeNeLiga może rzucić wyzwanie "wielkiej piątce".

Pudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaPudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ile zarabia Adam Małysz? Powalająca kwota
  2. Naukowiec podał date, kiedy wróci normalne życie. Przyjdzie nam jeszcze długo poczekać

Piłka nożna. Nowa liga w Europie?

- 150 lat od powstania piłki nożnej pora spojrzeć na naszą przyszłość. Ostatnie triumfy odnosiliśmy ponad 20 lat temu. Kibice czekają na triumfy w Europie - czytamy w broszurze, która promuje wspólną inicjatywę Eredivisie i Jupiter League.

Projekt Belgów i Holendrów zakłada stworzenie 18-zespołowej ligi, w której grałoby 8 belgijskich i 10 holenderskich klubów. Rozgrywki zakładają 34 kolejek, bez żadnych baraży. Z ligi spadałyby dwie lub cztery drużyny: po jednej, lub po dwie z Belgii i Holandii. Na razie nie wiadomo, które kluby miałyby występować w tej lidze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że te ekipy, które nie dostałyby się do tych rozgrywek, grałyby w ligach krajowych, z których najlepsze drużyny awansowałyby do BeNeLigi.

Pudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaPudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaCzytaj dalej

Co na to UEFA?

W przeszłości władze Eredivisie i Jupiter League sondowały możliwość utworzenia wspólnej ligi w europejskiej federacji. Wówczas UEFA była zdecydowanie przeciwna takim pomysłom, ale teraz jest w stanie je rozważyć. Z kolei prezes FIFA Gianni Infantino niedawno oświadczył, że "takie rozwiązanie jest być może jedynym możliwym i proponował je również w Afryce".

Obecnie liga belgijska zajmuje 8., a liga holenderska 9. miejsce w rankingu UEFA. Jupiter League przypada jedno miejsce w Lidze Mistrzów, jedno w eliminacjach LM oraz jedno w Lidze Europy i dwa w eliminacjach LE. Podobnie jest w przypadku Eredivisie.

Gwiazda tenisa urodziła. Znamy płeć i imię dziecka (FOTO)Gwiazda tenisa urodziła. Znamy płeć i imię dziecka (FOTO)Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  2. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  3. Poznaliśmy nowego prezesa PZPN? Zadziwiające doniesienia, kibice są oburzeni
  4. Piłkarze znanego klubu zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze musieli interweniować
  5. Sportowiec stoczył walkę na śmierć i życie z przestępcą. "Myślałem, że mnie zabije"
  6. Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News