Piłka nożna
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Sierpnia 2020

Rewolucyjny przepis ma ukrócić chamstwo na boisku. Rozwiązanie może przynieść spore korzyści

Piłka nożna od lat opiera się na doskonale znanych wszystkim przepisom. Nowości pojawiają się od strony technologicznej, jak system VAR, który ma pomóc w unikaniu wypaczających wyniki meczów sytuacji. Teraz trwają prace nad wprowadzeniem nowej kary, która ma pomóc w zlikwidowaniu chamskich zachowań wśród zawodników przebywających na boisku. Rewolucyjny przepis już niedługo pojawi się w Polsce.

Piłka nożna w polskich ligach już niedługo nieco się zmieni. Wprowadzony zostanie nowy przepis, który umożliwia sędziom skuteczniejsze karanie zawodników za boiskowe przewinienia. Zmiana zaplanowana już od nowego sezonu jest iście rewolucyjna i być może już niedługo zostanie wprowadzona na szeroką skalę.

Piorunujący nokaut w UFC. Zawodnik przyjął kilkanaście ciosów bez odpowiedzi (WIDEO)Piorunujący nokaut w UFC. Zawodnik przyjął kilkanaście ciosów bez odpowiedzi (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Policja nagle wkroczyła do domu ulubieńca fanów. Odkryła przerażającą prawdę, legenda okazała się przestępcą
  2. Przerażające sceny w Sudetach. Widok jest niewiarygodny


Piłka nożna wedle nowych przepisów w polskich ligach

Na zaskakujący pomysł wpadł Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Działacze planują wprowadzenie od nowego sezonu rewolucyjnego przepisu, który umożliwi sędziom skuteczne karanie zawodników za chamskie zachowania. Nowa zasada ma sprawić, że zawodnicy nie będą podważać decyzji arbitrów i atakować ich, czy to słownie, czy też fizycznie.

W ostatnich latach, w niższych ligach zdarzało się wiele przypadków ataków na sędziów ze strony piłkarzy. Niezadowoleni z decyzji podjętych przez prowadzącego spotkanie arbitra zawodnicy dopuszczali się nawet rękoczynów. Dlatego ZZPN zdecydował się wprowadzić przepis, który umożliwi sędziom ukaranie piłkarza 10-minutowym wykluczeniem z gry. Pomysł ten jako pierwsi wprowadzili skutecznie w niższych ligach Anglicy.

Już od sezonu 2020/2021 w rozgrywkach klasy A i B ZZPN wprowadzi tak zwane kary wychowawcze za niewłaściwe zachowanie wobec sędziów. Za podważanie decyzji arbitra, wulgaryzmy, czy ironiczne komentarze, zawodnik będzie mógł zostać ukarany wykluczeniem z gry na 10 minut.

Nowy trener Juventusu sprzeda Wojciecha Szczęsnego? Andrea Pirlo podjął decyzjęNowy trener Juventusu sprzeda Wojciecha Szczęsnego? Andrea Pirlo podjął decyzjęCzytaj dalej


Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wprowadza kary wychowawcze

– W Polsce jesteśmy prekursorami takiego rozwiązania, ale jeśli wszystko uda się zgodnie z założeniami, to być może przepisy te wdrożone będą również w innych województwach. Po rundzie jesiennej oraz po zakończeniu sezonu przygotujemy statystyki i raport, w których porównamy liczbę kar za agresję wobec sędziego z danymi z poprzednich lat - powiedział Łukasz Ostrowski przewodniczący Kolegium Sędziów ZZPN.

Ten sposób karania niesfornych zawodników będzie dodatkiem do tradycyjnej żółtej kartki. Nie będzie stosowana jako oddzielne upomnienie. Po 10 minutach wyznaczonej kary zawodnik będzie mógł wrócić na boisko lub zostać zmieniony. Co ciekawe, jeśli kara zostanie zastosowana wobec bramkarza, to kapitan zespołu będzie musiał desygnować jednego z pozostałych graczy z pola, jako zawodnika, który stanie między słupkami na czas trwania wykluczenia.

Źródło: sport.onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki bank ukarany finansowo. Klienci odzyskają część pieniędzy
  2. Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranie
  3. Oficjalnie. Łukasz Piszczek kończy swoją przygodę z piłką nożną. Zawodnik podał datę odejścia na emeryturę
  4. Policja nagle wkroczyła do domu ulubieńca fanów. Odkryła przerażającą prawdę, legenda okazała się przestępcą
  5. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. Na świat przyszła mała Julcia, gratulujemy
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News