piłka nożna
instagram.com/andresiniesta
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Marca 2020

Koniec kwarantanny coraz bliższy? Zawodnicy znanej ligi mogą wrócić do gry już w maju

Piłka nożna przeżywa obecnie dość ciężkie chwile. Z racji wybuchu epidemii koronawirusa praktycznie wszystkie rozgrywki zostały wstrzymane i nie wiadomo, kiedy piłkarze wrócą na boisko. Wiele wskazuje jednak na to, że jedna z lig powróci już całkiem niebawem. Władze jednej z federacji zastanawiają się nad wróceniem do gry z powodu uspokojenia sytuacji związanej z chorobą.

Piłka nożna na świecie jest sparaliżowana przez wybuch koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że w Europie nie uda się już w tym sezonie wznowić grania w piłkę, co wcale nie oznacza, że wszystkie rozgrywki na świecie nie będą kontynuować zawodów. Władze jednej z federacji zrzeszonej w FIFA wskazują na to, że do gry w piłkę nożną w ich kraju będzie można wrócić już w maju. Jeśli prognozy się sprawdzą, państwo do tego czasu ma uporać się z epidemią COVID-19.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
Wielkie problemy Bayernu Monachium. Klub w rozscypce, czołowy piłkarz nie chce przedłużyć kontraktuWielkie problemy Bayernu Monachium. Klub w rozscypce, czołowy piłkarz nie chce przedłużyć kontraktuCzytaj dalej

Piłka nożna. Władze ligi myślą nad powrotem piłkarzy na boisko

Do opisywanej powyżej sytuacji może dojść w J-League. Liga japońska, która podobnie jak reszta rozgrywek na świecie, została sparaliżowana przez epidemię koronawirusa. Wiele wskazuje jednak na to, że problem związany z chorobą uda się rozwikłać, a piłkarze wrócą na boisko już w maju. Zdaniem japońskich mediów, liga, w której występuje m.in. Andres Iniesta, miałaby ruszyć 9 maja. Piłkarze z trzeciej ligi dostaną pozwolenie wyruszenia na boiska ligowe 25 kwietnia, a piłkarze z drugiej ligi tydzień później.

Warto zaznaczyć, że pierwotnie Japończycy planowali powrót rozgrywek już w kwietniu, jednak z racji tego, że nie udało się jeszcze uleczyć wszystkich obywateli Japonii, a także pojawia się ryzyko drugiej fali zachorowań, plany te trzeba było odłożyć w czasie.

Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiPolka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiCzytaj dalej

Nie tylko Japończycy wrócą do gry?

Coraz bliżej podania komunikatu o powrocie na boiska są władze chińskiej Chinese Super League. Wydaje się, że epidemia w źródle jej wybuchu została już zahamowana i stanowi coraz to mniejsze ryzyko dla państwa.

Zadziwiające jest to, że tylko dwóch piłkarzy występujących w lidze chińskiej zaraziło się koronawirusem. Są to, znany z występów w Manchesterze United i reprezentacji Belgii, Marouane Fellaini z Shandong Luneng, a także Dorielton z Meizhou Hakka, który jest znany brazylijskim kibicom ze względu na występy w Fluminense.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  2. Awantury, interwencje policji, opóźnienia. Kierowcy i motorniczowie wypraszali pasażerów z pojazdów
  3. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  4. Justyna Kowalczyk została upokorzona przez polski związek. Sportsmenka nie kryje rozgoryczenia
  5. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News