Piłka nożna
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 29 Kwietnia 2020

Cały kraj modlił się o cud. Udało się, młody piłkarz został wybudzony ze śpiączki

Piłka nożna to nie tylko piękne gole i spotkania na najwyższym poziomie. Włoscy fani futbolu okazali ogromne wsparcie 17-letniemu graczowi juniorów Vicenzy, który trafił do szpitala z wylewem krwi do mózgu. Na szczęście młody gracz wyszedł z ciężkiego stanu i dochodzi do zdrowia.

Do feralnego incydentu doszło 20 kwietnia w domu Edoardo Bolzona. Lekarze szybko zdiagnozowali wylew krwi do mózgu. Operacja przebiegła bez komplikacji, ale stan młodego gracza pozostawał bardzo poważny.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Najnowsze liczby zwalają z nógIle zarabia Robert Lewandowski? Najnowsze liczby zwalają z nógCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa

Piłka nożna. 17-latek wraca do zdrowia po wylewie

Walka o życie młodego gracza Vincenzy trwała przez osiem dni. W tym czasie Bolzon był w śpiączce i nie odpowiadał na bodźce. Kibice powoli tracili nadzieję na jego wyzdrowienie, jednak 28 kwietnia wydarzył się cud. 17-latek wybudził się ze śpiączki i wyszedł z opresji. Lekarze informują, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Cały kraj, który trzymał kciuki za wyleczenie Bolzona, ogarnęła euforia. Wyzdrowienie młodego piłkarza jest symboliczne, zwłaszcza w okresie epidemii koronawirusa, w którym fanom futbolu brakuje pozytywnych wiadomości.

Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycjęVital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycjęCzytaj dalej

Bolzon zaskoczył wszystkich

O tym, że młodzieniec czuje się coraz lepiej świadczyły już pierwsze słowa, które wypowiedział po przebudzeniu. "Od razu mówił o tęsknocie za piłką i kolegami z drużyny. Był poruszony, gdy dowiedział się o wszystkich wyrazach wsparcia, które otrzymał w ostatnich dniach" - pisze na swojej stronie internetowej Vincenza.

Sprawa jednak nie jest taka prosta. Wylew w tak młodym wieku to poważny sygnał od organizmu, którego nie należy bagatelizować. Bolzon pozostanie jeszcze przez jakiś czas w szpitalu, gdzie będzie pod obserwacją lekarzy. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy będzie mógł wrócić do futbolu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
  2. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News