Piłka nożna okno transferowe
Wikipedia Commons
Autor Łukasz Kowalski - 29 Czerwca 2020

Ogromna zmiana w świecie futbolu. Nowa data zamknięcia okna transferowego, prawdziwa rewolucja

Piłka nożna przechodzi prawdziwą rewolucję. Władze światowej federacji - FIFA, z powodu pandemii koronawirusa wprowadzają kolejne zmiany, by pomóc klubom dostosować się warunków w czasie epidemii. Władze Ligi Niemieckiej (DFL) w porozumieniu z FIFA wprowadziła nowe daty letniego okna transferowego.

Piłka nożna musi się dostosować do czasów pandemii koronawirusa. W marcu w Europie niemal wszystkie ligi zostały zawieszone. W większości krajów rozgrywki zostały wznowione w czerwcu, a w niektórych tak jak w Niemczech czy Polsce jeszcze w maju. Przerwa spowodowana epidemią przyczyniła się do powstania wielu problemów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna
Leo Messi myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrały kamery, teraz może mieć gigantyczne problemyLeo Messi myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrały kamery, teraz może mieć gigantyczne problemyCzytaj dalej

Piłka nożna przechodzi rewolucyjne zmiany w związku z epidemią koronawirusa

Najczęstszym była kwestia kontraktów zawodników. Niektórzy piłkarze zgodnie z prawem już zimą podpisali umowy z nowymi pracodawcami, aby dołączyć do nowych kolegów 1 lipca. Część przebywała na wypożyczeniu, które miało się zakończyć wraz z 30 czerwca. W większości państw rozgrywki będą się kończyć właśnie po tych datach.

Nie trzeba szukać daleko, żeby znaleźć przykład takich właśnie problemów. W styczniu Legia Warszawa sprzedała Radosława Majeckiego do AS Monaco. Młody bramkarz na zasadzie wypożyczenia miał grać do 30 czerwca w warszawskiej drużynie. W związku z pandemią koronawirusa sezon w Polsce się wydłużył. Władze Legii próbowały przedłużyć wypożyczenia, ale klub z księstwa nie wyraził na to zgody.

Zgonie z decyzją swojego nowego klubu, Majecki 1 lipca musi się stawić na treningu w Monako. Drużyna, której kapitanem jest Kamil Glik, zakończyła już sezon. Władze Francji postanowiły, że rozgrywki sportowe nad Sekwaną nie będą kontynuowane i obowiązywać będzie tabela z momentu zawieszenia rozgrywek.

Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubićTak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubićCzytaj dalej

Wielkie zmiany w oknie transferowym w Niemczech

Częściowe rozwiązanie tego problemu znalazły Niemcy, które sezon zakończyły w sobotę. Zgodnie z decyzją DFL, którą wsparło FIFA, okno transferowe u naszych zachodnich sąsiadów pozostanie otwarte do 5 października. W Niemczech okres transferowy zostanie otwarty najpierw na jeden dzień - 1 lipca, który zostanie wykorzystany w większości przypadków na zarejestrowanie już ogłoszonych transferów. Drugi okres transferowy będzie trwał od 15 lipca do właśnie 5 października.

Już w maju Europejska Federacja Piłkarska UEFA ogłosiła, że letnie okno transferowe będzie otwarte do 5 października. Właśnie do tej daty drużyny grające w Lidze Mistrzów i Lidze Europy będą mogły zgłaszać nowych zawodników.

Kolejny sezon Bundesligi ma się rozpocząć w połowie września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News