Piotr Zieliński Puchar krytyka
Rex Features/East News
Autor Łukasz Kowalski - 14 Czerwca 2020

Piotr Zieliński w ogniu krytyki. Polak "rozwścieczył swojego trenera"

Piotr Zieliński i jego Napoli po trzech miesiącach przerwy wrócili na boisko. W sobotę rozegrany został rewanżowy mecz półfinału Pucharu Włoch pomiędzy Napoli i Interem Mediolan. Remis 1:1 sprawił, że w finale wystąpią Neapolitańczycy. Media krytycznie oceniły występ Zielińskiego.

Piotr Zieliński w sobotnim spotkaniu wyszedł na boisko w podstawowym składzie. Polak przyczynił się do remisu 1:1 z Interem Mediolan i awansu swojego zespołu do półfinału Pucharu Włoch. Pomocnik reprezentacji Polski spędził na boisku 84 minuty, a media we Włoszech zgodnie uważają, że był to występ poniżej oczekiwań.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ile zarabia Adam Małysz? Powalająca kwota
  2. Naukowiec podał date, kiedy wróci normalne życie. Przyjdzie nam jeszcze długo poczekać
Syn gwiazdora rzucił się z nożem na sąsiada. Makabryczne szczegóły zbrodniSyn gwiazdora rzucił się z nożem na sąsiada. Makabryczne szczegóły zbrodniCzytaj dalej

Piotr Zieliński oceniony po meczu z Interem Mediolan

"Corriere della Sera" przyznała Polakowi ocenę "6". Dziennikarze tej gazety zauważyli, że Zieliński miał problemy z rozgrywaniem piłki. Podobną notę pomocnik otrzymał od włoskiego oddziału "Eurosportu". - Stracił trochę za dużo piłek w niebezpiecznych sytuacjach. Na koniec okazało się jednak, że jego wkład w ten mecz był wystarczający - napisano w uzasadnieniu.

Niższą notę Zieliński otrzymał od "Calciomercato.com". Dziennikarze tego portalu uznali, że Polak zasłużył na ocenę "5,5". - W tym meczu był anonimowy. Nie wykorzystał swoich niekwestionowanych zalet i nie stworzył wielkich niebezpieczeństw pod bramką rywala - czytamy.

Taką samą ocenę wystawili Polakowi dziennikarze z "Tuttomercatoweb.com". W uzasadnieniu zauważyli, że Zieliński, mniej pracował na boisku niż inni piłkarze. - Bardzo wyraźnie tracił tempo gry, ale starał się utrzymywać odpowiednią pozycję na boisku. Biegał mniej niż przeciwnicy, przez co prawie zawsze był spóźniony - podkreślono.

Pudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaPudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaCzytaj dalej

Surowe oceny dla Polaka

Najniższą ocenę Polak otrzymał od ekspertów "Sportmediaset". Portal przyznał Zielińskiemu notę "5". W uzasadnieniu, dziennikarze byli równie ostrzy jak przy ocenie. - Nieudany występ Polaka. Często miał problemy i był zbyt lekkomyślny. To doprowadzało Gattuso do szału - napisano.

Według portalu "Whoscored" Polak zasłużył na ocenę 6,3, czyli niewiele poniżej średniej drużynowej, która wyniosła 6.58. "Sofacore" z kolei przyznała Zielińskiemu ocenę 6,6, co było jedną z gorszych ocen w zespole.

Finał Pucharu Włoch z udziałem Piotra Zielińskiego, a także Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego odbędzie się w środę 17 czerwca o godzinie 21:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  2. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  3. Poznaliśmy nowego prezesa PZPN? Zadziwiające doniesienia, kibice są oburzeni
  4. Piłkarze znanego klubu zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze musieli interweniować
  5. Sportowiec stoczył walkę na śmierć i życie z przestępcą. "Myślałem, że mnie zabije"
  6. Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News