Piotr Żyła
youtube.com/skijumping.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Maja 2020

Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę

Piotr Żyła jest postacią, której nie trzeba przedstawiać kibicom skoków narciarskich w Polsce. Kultowy sportowiec, który słynie z wysokiej formy i dobrego poczucia humoru, miał, według medialnych plotek zbliżać się do końca kariery. Argumentem był tutaj wiek sportowca. Sam Żyła postanowił odpowiedzieć na pytanie kibiców w sprawie odwieszenia nart na kołek i powiedział, do kiedy zamierza występować w zawodach Pucharu Świata.

Piotr Żyła w tym sezonie Pucharu Świata zmagał się z wielką niestabilnością swojej formy. Raz wyglądał w trakcie zawodów wybitnie, a innym razem ponosił sromotne klęski. Kibice zważali, że ta nierówna dyspozycja może wynikać z wieku sportowca, który ma już na karku 33 lata, a więc wszystko wskazywałoby, że zbliża się do końca kariery. Sam Żyła odniósł się do tych pogłosek i powiedział, kiedy zamierza skończyć swoją przygodę ze sportem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Ronaldo pogrążony w żałobie. Nie żyje wybitny trener, który stworzył legendę. Poruszające słowa napastnikaRonaldo pogrążony w żałobie. Nie żyje wybitny trener, który stworzył legendę. Poruszające słowa napastnikaCzytaj dalej

Piotr Żyła odpowiedział na pytania kibiców. Wiemy, czy zakończy karierę

Mimo wielkiego doświadczenia i wielu lat na karku, Żyła jak na razie nie zamierza kończyć przygody ze sportem. Uważa, że fizycznie przeżywa drugą sportową młodość i inspiruje go postać Noriakiego Kasaiego, który w zawodach Pucharu Świata występuje od lat 80. Skoczek przekonuje, że jest w stanie skakać przynajmniej do 2026 roku, a więc skończyłby karierę w wieku 39 lat. Sam sportowiec zaznacza jednak, że jego obecne przewidywania względem dalszej kariery mogą się zmienić.

- Na razie o tym nie myślę. Patrząc na Noriakiego Kasai, czuję, że wciąż jestem młody. Możliwe, że będę skakał aż do 2026 roku. To tylko sześć lat, nie jest to dużo - mówi Piotr Żyła.

Wielki sekret Dawida Kubackiego wyszedł na jaw. Dorobił się wstydliwego pseudonimu. Nikt w niego nie wierzyłWielki sekret Dawida Kubackiego wyszedł na jaw. Dorobił się wstydliwego pseudonimu. Nikt w niego nie wierzyłCzytaj dalej

Żyła podsumowywuje sezon. Zabrakło mu jednego elementu

Sam Żyła, który miał dość przeciętny sezon zaznacza, że Puchar Świata 2019/20 może zaliczyć do względnie udanych. Przekonuje, że gdyby nie zatrzymała go kontuzja i upadek z początku sezonu, byłby w stanie osiągać jak najlepsze rezultaty w trakcie zawodów. Sam żałuje także, że epidemia koronawirusa doprowadziła do odwoływania zawodów na skoczniach mamucich, do których się przygotowywał.

-Trochę straciłem na upadku na samym początku sezonu. Całe lato było dobre. Prezentowałem się dobrze psychicznie i fizycznie. Ten upadek zaburzył mi cały rytm. Moja forma fizyczna była później słabsza. Lepiej poczułem się dopiero podczas lotów. Tam wpływ na wynik ma wiele innych czynników. Szkoda, że najważniejsze konkursy na skoczniach mamucich zostały odwołane. - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Jest wielki sukces w walce Polski z koronawirusem. Ostatnia doba była przełomowa, możesz odetchnąć z ulgą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News