Piotr Żyła rodzina
Instagram/@piotr_zyla_official
Autor Łukasz Kowalski - 27 Listopada 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem

Piotr Żyła bardzo dba o prywatność swojej rodziny. Polski skoczek narciarski w mediach opowiada zazwyczaj o swojej pracy, konkursach i przygotowaniach do zawodu. Jak się okazuje, reprezentant Polski nie jest jedynym członkiem swojej rodziny, który spróbował swoich sił w sporcie. Trzy lata starsza siostra zawodnika również startowała w sportach zimowych. Jej obiecującą karierę przerwały kontuzje.

Piotr Żyła od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich skoczków narciarskich. Fani zawodnika jednak niewiele wiedzą o jego życiu prywatnym, bowiem Wiślanin skrzętnie ukrywa je przed światem, chcąc chronić swoich bliskich.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kiedy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie miał pojęcia, chodzi o wielkiego Polaka
  2. Krzysztof Krawczyk w środku nocy przekazał wiadomość o śmierci. Odeszła bliska mu osoba, łzy same napływają do oczu
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Tak mieszka Adam Małysz. Nieprawdopodobne luksusy, posiadłość nie z tej ziemi (FOTO)Tak mieszka Adam Małysz. Nieprawdopodobne luksusy, posiadłość nie z tej ziemi (FOTO)Czytaj dalej

Piotr Żyła ma w rodzinie sportowca

Polski zawodnik w mediach, także tych społecznościowych nie pokazuje swojego życia prywatnego. Fani to tej pory czekają na oficjalne potwierdzenie rzekomego związku skoczka z młodą aktorką Marceliną Ziętek. Zawodnik głównie pokazuje się w trakcie pracy, czyli podczas treningów lub zawodów.

Niewiele osób wie, że skoczek nie jest pierwszym przedstawicielem swojej rodziny w sportach zimowych. Przed laty swoich prób w snowboardzie próbowała trzy lata starsza siostra zawodnika Dorota.

W 1999 roku Dorota Żyła brała udział w mistrzostwach Polski, a już rok później startowała na arenie międzynarodowej. Jej dobrze zapowiadającą się karierę przerwały dwie poważne kontuzje nogi.

- Miała wielkie marzenia, była nawet na mistrzostwach świata w Kanadzie z Jagną Marczułajtis. Musiała jednak zakończyć karierę, bo dwa razy łamała nogę i to w tym samym miejscu - wspominała mama zawodniczki Ewa Żyła na łamach "Przeglądu Sportowego" kilka lat temu.

- Pierwszy wypadek był winą trenera, który nie zauważył, że urwała jej się klamra w butach. Dorota upadła, łamiąc kość strzałkową i piszczelową. Drugi raz połamała się w eliminacjach swojej konkurencji. Walnęła w śnieg, spojrzała tylko na nogę i krzyczała: „Nie dotykajcie mnie! Wiem, co mi jest” - wyjawiła mama skoczka.

Przed chwilą podano tragiczne wiadomości. Nie żyje słynny szkoleniowiec, prowadził kluby piłkarskiePrzed chwilą podano tragiczne wiadomości. Nie żyje słynny szkoleniowiec, prowadził kluby piłkarskieCzytaj dalej

Kontuzje przerwały karierę siostry Piotra Żyły

Okazuje się, że Dorota Żyła próbowała także swoich sił w skokach narciarskich. Podczas jednej z prób zaliczyła bardzo poważny upadek, po którym była mocno poobijana. Po nim postanowiła pozostać przy snowboardzie.

- W czeskim Rożnowie jest bardzo trudna technicznie skocznia, niewyprofilowana. Dorota zdecydowała się spróbować, ale jak ją wtedy wyglebiło! Przez kilka dni była granatowa na twarzy, a jej trener od snowboardu strasznie się wkurzył - opowiedziała mama reprezentanta Polski.

Po zakończeniu kariery sportowej Dorota Żyła poświęciła się pracy naukowej. Obecnie jest biologiem i pracuje w laboratorium we Wrocławiu, gdzie hoduje bakterie.

Zarówno Piotr, jak i Dorota żyła mają sporty zimowe w genach. Ich babcia czynnie uprawiała biegi narciarskie w kategoriach juniorskich. Jednak nigdy nie zdecydowała się na rozpoczęcie zawodowej kariery.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  2. Mało kto wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska zanim została pierwszą damą. Zrobiła wielką karierę
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Rolnik właśnie miał zakończyć pracę. Niestety, wtedy doszło do najgorszego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News