Piotr Żyła Morawiecki
Instagram/piotr_zyla_official
Autor Łukasz Kowalski - 28 Listopada 2020

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)

Piotr Żyła razem z kolegami z reprezentacji w sobotę po południu stanie na starcie drugiego konkursu indywidualnego nowego sezonu Pucharu świata. Skoczkowie w ten weekend będą skakać w fińskiej Ruce. Przed zawodami reprezentanci Polski wzięli udział w specjalnym orędziu premiera Mateusza Morawieckiego. Biał-Czerwoni zwrócili się do Polaków z ważnym apelem w związku z pandemią koronawirusa.

Piotr Żyła razem z pozostałymi skoczkami reprezentacji Polski już w sobotę stanie na starcie drugiego konkursu indywidualnego nowego sezonu Pucharu Świata. W sobotę i niedzielę skoczkowie będą rywalizować na skoczni w fińskiej Ruce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
Marta Linkiewicz odkryła swoją intymność w sieci. Pokazała ciało, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz odkryła swoją intymność w sieci. Pokazała ciało, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Piotr Żyła z kolegami z reprezentacji apeluje do Polaków

Przed startem w Finlandii Biało-Czerwoni wzięli udział w specjalnym orędziu premiera Mateusza Morawieckiego. Polscy skoczkowie zabrali głos w sprawie zasad zachowania społecznego w związku z pandemią koronawirusa. W spocie informacyjnym, oprócz Żyły widać także pozostałych polskich skoczków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę i Pawła Wąska.

- Do walki z koronawirusem musimy podchodzić jak do konkursu drużynowego. Tylko działając wspólnie, możemy wygrać. Dlatego mamy do was apel – przestrzegajmy zasad sanitarnych - mówią skoczkowie na nagraniu.

Kancelaria premiera poprosiła polskich skoczków o wsparcie w propagowaniu zasady "DDM", czyli dezynfekcja, dystans, maseczka. - Tylko działając wspólnie możemy wygrać z koronawirusem - napisała w mediach społecznościowych kancelaria.

Polscy skoczkowie muszą bardzo uważać, aby nie zakazić się koronawirusem. Dwutygodniowa przerwa w rywalizacji może mieć znaczący wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w Pucharze Świata.

Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Roberta Lewandowskiego, złapaliśmy się za głowy. Jest związana ze sportemGdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Roberta Lewandowskiego, złapaliśmy się za głowy. Jest związana ze sportemCzytaj dalej

Polscy skoczkowie gotowi do startów w Finlandii

Na razie reprezentanci Polski mają szczęście i wirus ich omija. Tego samego nie mogą powiedzieć reprezentanci Austrii i Rosji. Z powodu wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem w Finlandii zobaczymy kadrę B austriackich skoków, z kolei kadra rosyjska zdecydowała się nie przysyłać żadnego ze swoich zawodników.

Podopieczni trenera Michala Doleżala do sobotniego konkursu przystąpią w doskonałych humorach. Wszyscy skoczkowie, których czeski trener zabrał do Finlandii, wystąpią w sobotnim konkursie. Do tego w piątkowych kwalifikacjach trzech Biało-Czerwonych zajęło miejsce w czołowej 10.

Wyśmienicie zaprezentował się Dawid Kubacki, którzy wygrał piątkowe kwalifikacje skokiem na odległość 135,5 metra. Drugi był Karl Geiger - 132 metry, a trzeci Halvor Egner Granerud - również 132 metry.

Piąte miejsce w piątkowych kwalifikacjach zajął Piotr Żyła (129 metrów), a czołową dziesiątkę zamknął Kamil Stoch (120,5 metra). Kolejni Polacy zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce. Murańka skoczył 112,5 metrów (26. miejsce), Wąsek 113,5 m (28. miejsce), a Andrzej Stękała 112,5 m (32. miejsce).

Liderem klasyfikacji generalnej po inauguracyjnych zawodach w Wiśle jest Niemiec Markus Eisenbichler. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Kubacki jest 11., a Kamil Stoch 27.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"
  2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Grażynka z “Rolnik szuka żony” dumnie prezentuje swe atuty na fotelu. Wymowny sygnał dla adoratorów [foto]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News