Polonia Warszawa
Jan BIELECKI/East News
Autor Bartosz Goluch - 8 Maja 2020

Polonia Warszawa z ogromnym zastrzykiem finansowym. Klub ma mocarstwowe ambicje

Polonia Warszawa walczy obecnie o utrzymanie w III lidze. Nadzieję w serca polonistów wlał jednak nowy sponsor, który pozwolił zachować płynność finansową klubu. Francuski inwestor opracował plan, który zakłada szybki powrót ekipy ze stolicy do grona czołowych drużyn w Polsce.

Nowy właściciel i prezes Polonii Grégoire Nitot zainwestował w klub już blisko trzy miliony złotych. Na tym jednak nie koniec, bowiem Francuz planuje "wpompować" w klub z ulicy Konwiktorskiej w sumie 10 milionów. Potężna kroplówka finansowa ma pomóc "Czarnym Koszulom" stanąć na nogi i w krótkiej perspektywie wrócić do Ekstraklasy.

Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Polonia Warszawa zapowiada triumfalny powrót

Nitot zakupił akcje Polonii w lutym tego roku, ratując klub przed bankructwem. Francuski inwestor kupił 77 proc. akcji "Czarnych Koszul" i stał się większościowym właścicielem stołecznego klubu. Były piłkarz Caen, a obecnie prezes firmy Sii Polska zapowiada odbudowę potęgi Polonii. Biznesmen poinformował, że spłacił wszystkie długi zarówno wobec byłych pracowników jak i miasta za wynajem stadionu. Teraz. jak deklaruje, czas na powrót klubu do Ekstraklasy i europejskich pucharów.

W długofalowej perspektywie "Czarne Koszule" miałyby awansować do II ligi w 2022 roku, do I ligi - w 2025, a do Ekstraklasy - w 2029. Nitot zapowiada także utworzenie kobiecej drużyny Polonii. Nowy właściciel opublikował dokument, w którym zostały szczegółowo rozpisane zakładane wydatki i przychody klubu w najbliższych latach. Francuz wymienił w piśmie mocne i słabe strony klubu. Do zalet Polonii należą m.in. silna marka, imponująca historia, długa tradycja", "lokalizacja w Warszawie", "lokalizacja stadionu w centrum Warszawy", sponsor klubu i pracownicy jego firmy Sii Polska. Z kolei wśród mankamentów wymienia złą reputację wynikającą z kiepskiego zarządzania klubem od 2013 roku, nieuregulowaną sytuację prawną marki "Polonia Warszawa" oraz archaiczny stadion.

Kamil Grosicki opływa w luksusy. Jego dom z wielkim basenem jest niesamowity (FOTO)Kamil Grosicki opływa w luksusy. Jego dom z wielkim basenem jest niesamowity (FOTO)Czytaj dalej

Derby Warszawy niebawem powrócą?

W piśmie adresowanym do wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej Nitot wnioskuje o modernizację stadionu. Francuz prosi o obiekt, który mógłby pomieścić 30 tys. kibiców. Podkreśla, że to jedyny sposób na zapewnienie klubowi długoterminowej stabilizacji finansowej.

Nitot odniósł się także do "aktów agresji i nienawiści" ze strony kibiców lokalnego rywala, czyli Legii Warszawa. Nowy włodarz z Konwiktorskiej podkreślił, że stolica potrzebuje dwóch dużych klubów w piłkarskiej elicie. "Mimo że Polonia będzie dla mnie zawsze na pierwszym miejscu, regularnie oglądam na żywo mecze Legii i jest to dla mnie ogromna przyjemność. Chciałbym, żeby kibice zarówno Legii jak i Polonii uszanowali ten zwyczaj, ponieważ łączy nas wspólna pasja do futbolu" - pisze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News