Polonia Warszawa
Facebook Polonia Warszawa S.A.
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Maja 2020

Nowy właściciel Polonii Warszawa opowiedział o swoich wielkich obawach. Jeśli czarny scenariusz się spełni, może odejść

Polonia Warszawa zyskała nowe życie wraz z wejściem do klubu inwestora Gregoire’a Nitota. Klub, który zmaga się z ogromnymi problemami sportowymi i finansowymi, otrzymał szansę na odbudowę swojej wielkości. Istnieje jednak ryzyko, że plan przywrócenia Polonii dni chwały się nie powiedzie, co otwarcie przyznał jej nowy właściciel. 

Polonia Warszawa znajduje się obecnie na peryferiach poważnego futbolu, ale sytuacja może się niedługo zmienić. Wraz z pojawieniem się w klubie nowego inwestora, odżyły nadzieje kibiców na powrót ich drużyny do grona najlepszych w Polsce. Możny właściciel jednak ostrzega, że nie wszystko może pójść zgodnie z jego planem ratowania klubu.

Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Polonia Warszawa może znów stać się wielkim klubem

Kilka tygodni temu piłkarska Polska żyła tematem przejęcia znajdującej się na skraju bankructwa Polonii Warszawa przez francuskiego inwestora Gregoire’a Nitota. Mieszkający od 2000 roku w Polsce Francuz jest wielkim entuzjastą futbolu i kibicem Paris Saint-Germain. Jako że interesy prowadzi głównie w Polsce, postanowił zainwestować w stołeczny klub.

Nie spodobało się to kibicom Legii Warszawa, którzy chcieli stłamsić lokalnego rywala. Głośna była sprawa wywieszenia przez nich na meczu Ekstraklasy transparentu, który głosił: "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje". Wobec Francuza i jego firmy Sii Polska w internecie organizowano tak zwany “czarny PR”. Na szczęście Nitot nie zraził się i faktycznie przejął zasłużony klub, którego został także prezesem.

Smutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobąSmutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobąCzytaj dalej


Nowy właściciel Polonii obawia się o powodzenie inwestycji

Odbudowanie potęgi Polonii to projekt długofalowy. Na 2022 rok planowany jest awans do II ligi, na 2025 do I ligi, a na 2029 do Ekstraklasy. W najbliższych latach Gregoire Nitot planuje przelać do klubowej kasy łącznie około 10 milionów złotych. Jak sam przyznał w wywiadzie dla sport.interia.pl, istnieje jednak ryzyko, że jego projekt przywrócenia “Czarnym Koszulom” dawnego blasku może się nie powieść, a wszystko z jednej prostej wręcz przyczyny.

- Zagrożeniem zawsze są kibice, którzy nie akceptują moich wartości. Nagle ode mnie się odwrócą, wywołają wojnę, kłótnie, spory. To byłoby nieprzyjemne i mogłoby zniechęcić mnie do działania. Z tych wszystkich niebezpieczeństw dla projektu największe jest ryzyko sportowe. Jeżeli za kilka lat Polonia nie wróci do piłkarskiej elity w Polsce, to będzie moja porażka. - powiedział Nitot.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News