Prawo i Sprawiedliwość
Jan BIELECKI/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Września 2020

Tło afery wokół Zbigniewa Bońka. PiS chce przeforsować swoich kandydatów na nowego prezesa PZPN?

Prawo i Sprawiedliwość chce przejąć władzę w Polskim Związku Piłki Nożnej. Tak zaskakującą informację podaje “Gazeta Wyborcza”. Zdaniem dziennikarzy partia rządząca w zaplanowanych na sierpień 2021 roku zamierza wystawić swojego kandydata. PiS miał być również odpowiedzialny za niedawne zamieszanie wokół osoby Zbigniewa Bońka. Obecny szef polskiej piłki był raz po raz atakowany przez media związane z ugrupowaniem.

Prawo i Sprawiedliwość było związane z atakiem medialnym na Zbigniewa Bońka. Zdaniem “Gazety Wyborczej” sytuacja ma związek z planami PiS, które chciałoby, by na stanowisku prezesa PZPN zasiadł przedstawiciel partii.

Dramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubuDramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy wyszło na jaw, kto jest dziadkiem Adama Małysza, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o prawdziwą legendę
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Media są zgodne, gwiazda TVN bierze ślub ze znanym polskim dziennikarzem sportowym. Niewiele osób wiedziało, że są razem


Prawo i Sprawiedliwość chce rządzić PZPN-em

“Gazeta Wyborcza” podała zaskakujące informacje dotyczące planów Prawa i Sprawiedliwości odnośnie do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zdaniem dziennikarzy niedawny atak medialny na Zbigniewa Bońka, a także przeszukania siedziby PZPN przez CBA w związku z tzw. aferą melioracyjną, miały też drugie tło. Partia chciałaby w najbliższym czasie przejąć władzę w związku.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach na łamach “Gazety Polskiej” pojawiły się teksty Piotra Nisztora, w których pisał on o związkach Zbigniewa Bońka z Andrzejem Placzyńskim, byłym kapitanem Służby Bezpieczeństwa. “Gazeta Wyborcza” jest zdania, że zamieszanie wokół osoby prezesa Bońka i tzw. “czarny PR”, mają ułatwić wprowadzenie do PZPN swojego kandydata podczas przyszłorocznych wyborów.

Oszałamiający sukces Michała Kwiatkowskiego. Polak nie dał szans rywalom i wygrał etap Tour de FranceOszałamiający sukces Michała Kwiatkowskiego. Polak nie dał szans rywalom i wygrał etap Tour de FranceCzytaj dalej


Partia rządząca ma swoich kandydatów na szefa PZPN

Dziennikarze podają dwa nazwiska, które na ten moment wchodzą w grę. Są to Mieczysław Golba, senator Solidarnej Polski i prezes Podkarpackiego ZPN, a także Tomasz Poręba, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, a prywatnie kibic Stali Mielec.

W gronie kandydatów na to stanowisko wymienia się także osoby ziązane z piłką nożną, a spoza polityki, jak Bogusław Leśnodorskieg, były właściciel Legii Warszawa czy Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii Białystok. Zbigniew Boniek na swojego następcę na stanowisku prezesa PZPN namaścił natomiast Marka Koźmińskiego, byłego reprezentanta Polski, a obecnie wiceprezesa związku. Wybory odbędą się 18 sierpnia 2021 roku.

Źródło: WP SportoweFakty, "Gazeta Wyborcza"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna informacja Ministerstwa Cyfryzacji ws. dowodów osobistych. Istnieje nowa możliwość na wyciągniecie ręki
  2. Co łączy pioruny i żyrafy? Absurdalne wyniki badań
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News